Мешканка Ковеля Людмила Вовк передала на зберігання до Ковельського історичного музею уламок бронзового вістря, який міг бути наконечником стріли або дротика. Це могло бути як мисливське знаряддя, так і військова зброя.
Артефакт датується орієнтовно XIII–VIII століттям до нашої ери та належить періоду від доби пізньої бронзи до епохи раннього заліза. Про це Суспільному розповіла головна зберігачка фондів Мирослава Мороз.
″Це не перший артефакт доби бронзи, у музеї є ще кілька подібних предметів у експозиції. Є в нас і керамічні прясельця того періоду. Для того, щоб визначити точнішу дату, потрібний аналіз металу і таке подібне″, — зазначила Мирослава Мороз.
Уламок знайшли у селі Дольськ на Волині. Хвостова частина втрачена. Поверхня має зеленувату патину — ознака тривалого залягання в ґрунті.
″Реконструкція поки на паузі, але згодом — цілком ймовірно″, — зазначила про стан знахідки Мирослава Мороз.
Бронзове вістря тригранної форми з центральним поздовжнім ребром виготовлене литтям у восковій моделі, з подальшим загостренням кінчика та бокових ребер. Така форма була поширена серед давніх культур, які населяли Волинське Полісся. Знахідки такого типу характерні для території Волині у межах поширення культур доби бронзи — зокрема, білогрудівської, сабатинівської та лужицької культурно-історичної спільноти.
Читайте також: Скандал навколо московської церкви у Луцьку: священник ПЦУ прокоментував ситуацію