Про це 18 грудня 2017 року повідомляє сайт «Радіо Свобода».
Після надання першої медичної допомоги 45 продовжили виконання службових обов’язків, а 15 було госпіталізовано: 13 – з отруєння газом, 1 – травма обличчя, 1 – травма голови (у капюшон зимової куртки бійцю закинули вибуховий пакет, але завдяки тому, що на ньому були засоби захисту та шолом, вдалося запобігти значним ушкодженням), – йдеться в повідомленні.
У Нацполіції заявили про 17 постраждалих через сутички під Жовтневим палацом поліцейських.
Прихильники лідера «Руху нових сил», екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі намагалися зайти в Жовтневий палац 17 грудня після того, як Саакашвілі у виступі на так званому «Марші за імпічмент» заявив про намір створити штаб громадського контролю в палаці.
Правоохоронці перешкоджали активістам захопити будівлю, застосовуючи проти них вогнегасники і сльозогінний газ, почалися сутички. Саакашвілі з іншими своїми соратниками закликав активістів повертатися на майдан Незалежності, де вони проводили мітинг. Він також заявив, що виступає проти будь-яких провокацій і що захоплювати будівлю не збиралися, а мали намір взяти там в оренду приміщення. До заклику відступити дослухалися не всі, спроби зайти в будівлю продовжилися, активісти кидали петарди.
За фактами подій біля Жовтневого палацу поліція розпочала три кримінальні провадження за статтями про «замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд», «погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу» та «втручання в діяльність працівника правоохоронного органу».
У посольствах Канади, Великобританії та США в Україні, оцінюючи події під Жовтневим палацом заявили, що «спроби захоплення і нищення публічних будівель – це зловживання правом на мирний протест»,