image
 |  2 12 Грудня 2019 | 15:36

У Нацбанку пояснили, чому долар продовжує дешевшати

В Україні до 2015 року діяв фіксований курс валют. Далі країна перейшла до плаваючого.

"Фіксований курс створював ілюзію стабільності. Щоправда, щоб утримувати курс на необґрунтованому рівні, витрачалися десятки мільярдів доларів міжнародних резервів. За режиму плаваючого курсу, яка економіка – такий і курс. Якщо зростає експорт, є притік інвестицій, економіка розвивається, інфляція є низькою та стабільною, - гривня укріплюється. Якщо ціни на експортні товари падають, зменшуються поставки за кордон, інвестори не готові інвестувати, - гривня послаблюється", - пояснили у Нацбанку.

Україні фіксований курс не вигідний, бо маємо малу відкриту економіку. Країна залежить від умов на зовнішніх ринках, на які не може вплинути.

"Експортуємо сировинні товари, насамперед зернові та метали. Ціни на них можуть змінюватися залежно від ситуації на міжнародних ринках. Якщо у світі ціни на зернові впадуть, то Україна отримає менше грошей за продаж агропродукції", - наголосили в НБУ.

Сьогодні економічна ситуація складається так, що долар дешевшає. Якщо Нацбанк буде штучно підтримувати курс, інвестори вкладатимуть кошти в іноземну, а не національну валюту. Гривня буде знецінюватися, а ціни зростати.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити