У період з 29 червня по 6 липня 2020 року державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 22 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено дев’ять протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та вісім – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення).
Оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 29 одиниць заборонених знарядь лову, - інформують у Волинському рибпатрулі.
«У порушників вилучено два кг водних біоресурсів та 9 од. заборонених знарядь лову (сітки). Накладено штрафів на суму 816 грн, решту буде накладено судами, куди скеровано матеріали. Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 228 грн», - повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.
Для прикладу, другого липня під час обстеження оз. Пулемецьке, поблизу с. Пулемець Шацького району виявлено безгосподарське майно. З водойми вилучено шість од. безгосподарських сіток. У знаряддях лову знаходилась риба: карась сріблястий - 8 екз. та лящ – 3 екз, загальною вагою три кг. Водні біоресурси у живому стані повернено у водне середовище, чим попереджено збитків на 1 143 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селі Забороль під Луцьком — величезне гноєзвалище
П’ятого липня під час спільного рейду рибпатрульних та прикордонників викрито грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на оз. Скорінь, поблизу с. Дольськ Любешівського району Волинської області. Громадянин здійснював вилов риби забороненим знаряддям – однією мисиновою сіткою. У сітці браконьєра знаходилася риба: карась звичайний – 3 екз. та лин – 2 екз. Завдано збитків у розмірі 1 228 грн.
На порушника складено адміністративний протокол за ч.4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлено до суду для притягнення порушника до відповідальності. Заборонене знаряддя вилучено.
Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення - прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роздерибанили вже 20 мільярдів: куди насправді йдуть гроші з коронавірусного фонду (ВІДЕО)
Довідкова інформація:
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, забороненими знаряддями лову є такі, які не передбачені цими Правилами. Забороняється риболовля із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих матеріалів, що не передбачені правилами промислового рибальства, а також способом багріння, спорудження гаток та запруд.