image
23 Вересня 2020 | 08:32

У Польщі готують зміни для умов злецення: що треба знати працівникам і роботодавцям

Віце-міністр сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Станіслав Швед підтвердив, що відомство працює над змінами оподаткування зарплат для договорів підряду (umowa zlecenia).

Як пoвідoмляє «Yavp.pl» з пoсиланням на rp.pl, зміни, насамперед, ударять по роботодавцях, однак і деякі працівники теж можуть втратити.

Зокрема, пропоновані зміни передбачають, що з 1 січня 2021 року роботодавці будуть платити вищу ставку податку від зарплати особи, яка:

працевлаштована принаймні на 2-х умовах злеценя в різних фірмах;

працевлаштована на 2-х умовах злеценя в рамках однієї фірми;

поєднує роботу на підставі умови злеценя з основною роботою за трудовим договором (umowa o prace);

поєднує роботу на підставі умови злеценя з власною господарською діяльністю.

Зміни торкнуться й самих працівників, які працевлаштовані на 2-х чи більше умовах злеценя. Для них передбачається повне оподаткування доходів на кожному з місць роботи.

Зараз ситуація з оподаткуванням виглядає так: якщо людина отримує хоча б мінімальну зарплату за однією умовою злеценя і сплачує там всі відрахування, то з інших умов дозволяється сплачувати тільки внески на медичне страхування. Таким чином, працівник економить приблизно 30% коштів, які залишають в його кишені. У випадку ухвалення нововведень ці 30% теж доведеться сплатити в якості податків, відтак доходи працюючої особи зменшаться.

Експерти кажуть, що саме через цей пункт польський уряд відмовився впроваджувати вищевказані зміни минулого року, адже тоді наближалися парламентські вибори. Нині ж до цієї ініціативи повернулися, в першу чергу, через рекордний дефіцит бюджету. За попередніми прогнозами, після запровадження повного оподаткування умов злецення той може додатково тримати 2,5 млрд злотих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі до 6 років в’язниці засудили українця, який п’яним скоїв смертельну ДТП

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити