image
4 Травня 2021 | 22:47

У Польщі хочуть створити Форум українських організацій

У Польщі в недалекому майбутньому треба буде створити Конгрес українських організацій, що дало би можливість врахувати інтереси різних груп українців, зокрема українців-автохтонів у Польщі та нової хвилі української міграції.

Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів нещодавно обраний новий голова Об'єднання українців у Польщі (ОУП) Мирослав Скірка.

«Зараз існує дисбаланс між правами української національної меншини, які від народження є громадянами Польщі, й новими економічними мігрантами, які не мають громадянства. Утім, мігранти живуть у цій країні, платять податки, тому повинні мати певні права і можливість їх відстоювати. Створення форуму давало б таку змогу»,- зазначив Скірка.

За його словами, спільне формування української спільноти у Польщі є «важливим завданням». Він підкреслив, що кроки назустріч у цьому напрямку зараз робить Українська греко-католицька церква у Польщі, яка значно розбудовує свою інфраструктуру, допомагає українцям.

«Це феноменальне явище, за яким поки що не встигають громадські організації. Наразі цей процес не підхопила православна церква в Польщі»,- констатував він.

Водночас він зауважив, що українці є різними, мають свої потреби, а тому не може бути єдиної української організації, яка відповіла б на всі запити українських мігрантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі відкривають готелі, ресторани, торгові центри, школи і знімають маски

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити