image
 |  5 29 Вересня 2023 | 15:17

У президентському літаку Зеленського зробили масштабний ремонт і встановлять розважальну систему

Литовська компанія J&C Aero завершила масштабну реконструкцію салону літака президента України Airbus A319 CJ.

Як повідомили у литовській компанії, в авіалайнері оновили тканинні покриття, внутрішнє облицювання, представницькі сидіння і дивани, килими, ламінат та інші частини салону, передає галузеве видання avianews.com.

J&C Aero також розробила проєкт інтеграції до президентського літака нової розважальної системи (IFE), оновлення системи управління салоном та виконала сертифікацію цих змін. Команда компанії також була посередником у постачанні навігаційної системи KA-BAND Satcom та підтримувала її подальше встановлення на літаку.

Оновлені елементи салону литовська компанія виробила на власному виробництві, тоді як їх встановлення та технічне обслуговування президентського літака провела компанія Magnetic MRO в аеропорту Таллінна.

"Безперечно, це був один із наших найскладніших і найбільш амбітних проектів... Ми вдячні державній авіакомпанії "Україна" за довіру та нашим партнерам Magnetic MRO за підтримку в цьому проєкті. Ми також висловлюємо велику вдячність нашій команді за їх наполегливу роботу та багато недоспаних ночей", – прокоментував Лаурінас Скукаускас, генеральний директор J&C Aero.

У лютому він називав угодою року контракт з державною авіакомпанією "Україна", яка експлуатує президентський Airbus A319.

Airbus A319 CJ президента України має реєстрацію UR-ABA та входить до авіапарку Державного авіаційного підприємства "Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ продовжив обмін дрібних монет та старих банкнот гривні до кінця війни

CJ розшифровується як Corporate Jetliner. Це VIP-версія повітряного судна із найпопулярнішого сімейства літаків A320 виробництва Airbus.

Вперше з моменту російського вторгнення в Україну президент Володимир Зеленський використав Airbus A319 CJ 18 вересня 2023 року. Літак доставив голову держави з Польщі до США, потім до Канади, після чого повернувся до Польщі.

Закупівлю послуг з оновлення салону президентського літака у системі Prozorro знайти не вдалося. За останні два роки у системі відображені тендери Державного авіаційного підприємства "Україна" на послуги щодо забезпечення передачі даних та послуги з супроводження експлуатаційно-технічної документації для обладнання "CPDLC" (пілот-диспетчер) для літака А-319 р/н UR-ABA.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити