image
 |  718 12 Лютого 2024 | 19:13

У селі на Волині не відчинили двері храму для поховання загиблого воїна

Декан Успенського округу Луцького районного деканату протоієрей Андрій Мовчанюк у фейсбуці звернувся до духовенства і мирян МП.

Загиблого воїна Дмитра Слесарука, мешканця с. Діброва Підгайцівської громади, 10 лютого зустріли у його рідному селі. На жаль, місцева церква була зачинена вірянами МП, тож відспівували героя у Ківерцях.

Тож чому досі йде поділ на «своїх» і «чужих»? Чому шана герою віддається неналежно? – звертається душпастир. Хіба заповідь Господня «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ін. 15:13) не для всіх одна? Хіба герой життя віддає тільки за «своїх»? Чому у вас є «свої» та «чужі»?

«Дорогі прихожани! Ви чуєте проповідь своїх священників. Чи сходиться їх слово з життям? Чи так Господь вчив? Чи до цього закликав? Чому храм у селі, в якому жив герой, зачинений? Скільки це буде тривати? Чому Україна як незалежна держава не може мати свою Церкву, як інші країни? Чому церква УПЦ МП забороняє своїх священників, які перешли в ПЦУ, а єпархії на окупованих територіях, які перейшли в РПЦ під кривавого „патріарха“ Кирила, – ні? Скільки ще будемо служити москві?.. Хіба молодий воїн, цвіт нації, 27-річний герой не заслужив бути відспіваним у себе вдома [у своєму селі]? Хіба він для когось „не свій“?» – звертається о. Андрій до прихильників московського патріархату в Діброві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині молодик згвалтував неповнолітню

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити