У Шацьку почали інвентаризацію розданих людям впродовж кількох останніх років земельних ділянок сільськогосподарського призначення та вільних земель поблизу Світязя. Влада хоче повернути землі у комунальну власність, щоб згодом залучити на них інвесторів та будувати там рекреаційні (оздоровчі) пункти.
Про це Шацький селищний голова Сергій Карпук заявив у прямому ефірі «Суспільного Волині» 22 березня в рамках свого звітування за перші 100 днів на посаді, - пише Сила правди.
За каденцій попередніх селищних голів Шацька землі сільськогосподарського призначення поблизу озера Світязь активно роздавали, в тому числі впливовим особам і їх родичам. Зараз існує ймовірність, що там будуватимуть приватні будинки і дачі, замість відпочинкових баз та рекреаційних об’єктів. «Сила правди» запитала Сергій Карпука, що він думає про цю ситуацію і чи буде така практика продовжуватися за його каденції.
«Основна проблема для нас була у роздачі цінних для нас земель Держгеокадастром. За останні роки більше тисячі ділянок просто пішли людям. І не завжди учасникам АТО, як це показувалось у пресі, а просто пересічним громадянам і деяким зацікавленим особам. Інвентаризація цих земель вже проводиться. Триває процес передачі земель сільськогосподарського призначення із державної власності у комунальну власність… Сьогодні поставлено задачу у нашому земельному відділі і вони повністю переглядають хто має на території Шацька земельні ділянки і чи платять вони податки. Хочу сказати, що ми вже почали процес виставлення на різні платформи наших інвестиційно привабливих ділянок. Поки таких десять», — говорить Сергій Карпук.
Також посадовець розповів, що зараз у Шацьку вільної землі багато і до селищної ради вже звертаються інвестори, які хочуть отримати її. Та віддавати землі планують під побудову пунктів рекреаційного призначення — бази відпочинку, готелі тощо. Так влада хоче подовжити відпочинковий сезон у Шацьку та збільшити кількість робочих місць.
«Якщо це землі сільськогосподарського призначення, однозначно це тільки оренда. Якщо це землі рекреаційного призначення, тут треба зважати, чи є можливість її виставити на аукціон і продати чи продати право оренди. Поки це переважно право оренди. Але якщо інвестор зайде і побудує на даних територіях якийсь об’єкт, питання стане про право викупу», — додає селищний голова.
«Сила правди» вже писала про те, що землі, які мали б отримувати АТОвці, дістаються в тому числі і різним впливовим особам. Більше читайте у розслідуванні «Як учасники АТО отримують землі у Шацькому районі». Про цей факт згадав і Сергій Карпук, зазначивши, що повертати ці землі у комунальну власність не так просто:
«Сьогодні у нас вже є приклади, коли подано заяви в суд і ми захищаємо свої права. Але скажу, що дуже складно. Тому що в переважній більшості ці земельні ділянки, які були надані, передавалися і перепродавалися третім особам… І в минулій каденції Шацька районна рада зверталася до найвищих інстанцій, розказувала реальні факти, кому віддавалася земля. Тому що були такі фізичні особи, які за декілька років набували по 40 земельних ділянок у Шацьку. Ці прізвища ми озвучували і передавали в генеральну прокуратуру, в НАБУ, у всі правоохоронні органи. Я знаю, що двічі відкривали кримінальну справу. Поки вона триває, не знаю, які будуть результати, але ми слідкуємо і готові надавати додаткові факти, аби розкривати такі випадки. І звичайно, основний і кінцевий результат це повернення таких земель у комунальну власність».
З 10 березня команда «Суспільного Волині» в рамках програми «Сьогодні. Головне» аналізує діяльність обласних та міських голів Волині, даючи посадовцям можливість публічно прозвітувати про зроблене за перші 100 днів роботи. В прямому ефірі очільникам місцевих рад ставитимуть запитання і журналісти волинських медіа, в тому числі і Центру журналістських розслідувань «Сила правди». Днями уже прозвітував голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, голова Нововолинської громади Борис Карпус, мер Луцька Ігор Поліщук та голова Володимира-Волинського Ігор Пальонка.
Детальніше - у сюжеті Суспільного.