У Троянівську амбулаторію на Волині третій рік шукають сімейного лікаря. Поки його немає, раз на тиждень приїздить команда лікарів Маневицького центру первинної медико-санітарної допомоги, щоб надати медичні послуги жителям чотирьох сіл.
Про це Суспільному розповіла завідувачка Маневицької амбулаторії, сімейна лікарка Віта Морозюк, пише ВолиньUA.
Троянівську амбулаторію збудували за гроші Світового банку у 2021 році. У новому приміщенні працюють дві медичні сестри і працівниця реєстратури, але лікаря немає.
Що про відсутність лікаря кажуть місцеві жителі
Місцева жителька Юлія, щоб отримати консультацію лікаря, чекала приїзду медиків з Маневичів. На прийом привела однорічну доньку Злату. Дитині зробили щеплення.
«Добре, коли можна прийти до когось. Буває, як заслабнеш, а немає сімейного. Але добре, що хоча б медсестра є», – каже жінка.
Зі слів місцевої жительки Ольги, попередній лікар, який працював у селі, перейшов працювати в іншу амбулаторію.
«Три роки у нас немає сімейного лікаря. Добре, що організували виїзди і можна здати на місці аналізи крові, сечі», – ділиться місцева жителька.
Виїзна бригада обслуговує жителів сіл Черськ, Бережниця, Станція Троянівка і самої Троянівки. Це орієнтовно дві тисячі людей.
Які умови пропонують сімейному лікарю
У будівлі амбулаторії є житлове приміщення для медиків, а також ванна, душова кабіна, дві кімнати і спільна кухня. Нині тут живе разом із чоловіком медична сестра Яна Романюк.
Житлом можуть забезпечити і сімейного лікаря, якщо приїде працювати у село, розповіла завідувачка Маневицької амбулаторії.
«Тут вся апаратура, комп’ютери є, тільки немає лікаря, – говорить завідувачка Маневицької амбулаторії. – Будемо їздити і оглядати людей, поки не буде тут постійно сімейного лікаря».
Що про проблему кажуть посадовці
Зі слів начальника обласного управління охорони здоров’я Юрія Легкодуха, потреба у сімейних лікарях на Волині є не лише на Маневиччині.
«Зараз кожен керівник закладу повинен вакантну посаду, яка потрібна, виставляти на вебпорталі. Потреба у сімейних лікарях є, не зважаючи на те, що у нас постійно є інтерни. Ми пропагуємо, що створені хороші умови, що є перспектива розвитку лікаря в закладах», – сказав посадовець.
Юрій Легкодух також зазначив, що обласне управління охорони здоров’я допомагає із працевлаштуванням лікарям, які переїздять на Волинь з прифронтових територій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лісі під Луцьком збудують новий мікрорайон: вже нарізали ділянок під котеджі