image
 |  1456 7 Січня 2025 | 10:01

У церкві УПЦ мп на Волині висять ікони російського царя Миколи ІІ

У церкві святителя Миколая УПЦ мп у селі Воєгоща Камінь-Каширської громади висять ікони останнього російського імператора Миколи ІІ.

Про це пише ВСН, посилаючись на публікацію Василя Менделя у соцмережах, - інформує ВолиньUA.

Настоятелем цього храму є священник Павло Супрунюк.

«Прошу священнослужителів УПЦ Камінь-Каширської округи і за її межами, вплинути своїм авторитетом на свого собрата священика Павла Володимировича Супрунюка, який є на даний час настоятелем храму святителя Миколая у селі Воєгоща. З 2014 року і по сьогоднішній день, на стінах цього храму висять два маркери російської імперії, один півтора метровий, другий пів метровий, так званий мученик цар Ніколай II зі своєю сім'єю. В народі його називають кривавий цар», - обурюється Василь Мендель.

Більшовики розстріляли імператора Миколу ІІ, його дружину імператрицю Олександру і п'ятьох їхніх дітей у 1918 році. У 2000-му російська православна церква канонізувала царську сім'ю як святих мучеників. Відповідно, й УПЦ мп визнала імператора святим. Той, хто прагне правди, швидко дізнається, що святість російського імператора Миколи II - дуже умовна. Період його правління - це криваві війни, розстріл мирних демонстрацій, а ще цілеспрямоване знищення всього українського. Зокрема, жорстока цензура, заборона розмовляти українською та переслідування патріотичної інтелігенції.

«В незалежній державі, "у незалежній від москви церкві", визнається за "святого" українською православною церквою у єдності з МП, (ми не мп) та кількома православними церквами, що є сателітами РПЦ. Для чого це все робиться? Щоб зробити центр об'єднання. Маркер, який об'єднує православний світ рпц. Це просто підтасовка, для російської імперії.Тому така підтасовка фактів на кожному етапі. I знаймо, що не Миколу другого, як помазаника розстріляли, а як полковника імператорської армії. Хоч би один священик із УПЦ не мп на повний зріст возвисив свій голос, і назвав це блудословіє, брехнею. Проковтнули язика», - додав волинянин у дописі.

У виданні нагадують, що це вже не перший такий випадок у храмах московського патріархату. В січні 2023 року у Луцьку у районі Теремно в іконостасі нижнього храму Хрестовоздвиженської церкви побачили ікону російського імператора Миколи ІІ із сім'єю. Після розголосу ікону таки зняли.

У жовтні 2023 року у церкві Святої і Праведної Анни УПЦ мп села Мельники Шацької громади Ковельського району тато загиблого 26-річного Героя Тараса Харука Андрій Харук побачив ікону російського царя Миколи ІІ.

Читайте також: Волинянка мобілізувалася до війська разом зі своїм котом

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити