image
 |  11 5 Лютого 2021 | 19:39

У Волиньраді ініціювали звернення щодо розробки Державної стратегії управління лісами

На сьогоднішньому засіданні постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів депутати розглянули та підтримали проєкт рішення «Про звернення депутатів Волинської обласної ради щодо розробки Державної стратегії управління лісами».

Його розробив і вніс голова цієї комісії Юрій РойкоВін зауважив, що до такого кроку його спонукали заяви щодо реформування лісової галузі, які прозвучали з Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, - інформують на сайті Волиньради.

"В суспільстві вже тривалий час існує небезпідставна напруга навколо діяльності лісівників. Незаконні рубки, недотримання санітарних правил, ведення мисливського господарства, надання в оренду виробничих потужностей, спецтехніки, господарювання на об'єктах ПЗФ, скорочення штатних працівників і зарплата в конвертах, процеси лісовідновлення і боротьба зі шкідниками лісів. Ці і багато інших питань турбують громадськість сьогодні", - вважає Юрій Ройко.

При цьому автор звернення погоджується, що лісова галузь гостро потребує змін. Депутат нагадав, що в 2017 році розроблялася стратегія розвитку лісової галузі, але були ризики приватизації державних лісів при реалізації заходів, які вона передбачала. Він нагадує, що тоді були численні звернення обласних рад до Уряду, аби не допустити цього. Зараз історія повторюється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У волинських пралісах створюють 3 нові об'єкти природно-заповідного фонду

"Найбільш гостро не сприймається пункт проєкту, яким під приводом розділення управлінських функцій просувається пропозиція щодо створення єдиного суб’єкта господарювання для здійснення управління державними лісогосподарськими підприємствами. Перш за все, створення такого органу управління лісогосподарською галуззю унеможливлює втілення основоположних принципів реформи децентралізації.

Створення єдиного суб’єкта господарювання призведе до централізації управлінських процесів та обмежить вплив обласних рад та місцевих громад на прийняття рішень із ведення лісового господарства та розвитку деревообробної галузі в регіонах, унеможливить прийняття оперативних рішень та вжиття заходів у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Несвоєчасність реагування на проблемні питання щодо ведення лісового господарства на місцевому рівні не сприятиме налагодженню партнерських взаємин лісівників із представниками місцевої влади та громадськості.

У проекті Стратегії прописано чимало завдань та напрямків осучаснення методів ведення лісового господарства. Проте взагалі не згадується, яким чином стане можливе запровадження сучасних технологій та модернізація виробництва", - йдеться у відповідному проєкті звернення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині вкотре спіймали посеред дороги вантажівку з лісом (ФОТО)

Підтримати проєкт рішення з окремими редакційними правками закликав колег депутат від ВО "Свобода" Олександр Пирожик. Він вважає, що такі "реформаторські" дії профільного Міністерства можуть призвести до повної монополізації управління лісами та до загрози функціонування таких підприємств, як комунальний "Волиньоблагроліс". Депутат пропонує вивчити відповідний досвід країн Балтії.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив підтримку такому проєкту звернення і пропонує спрямувати його не тільки центральній владі України, а й усім обласним радам.

Таку пропозицію депутати підтримали. Сесії рекомендовано проголосувати за звернення.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити