image
 |  203 29 Листопада 2024 | 20:37

У волинській області на дотримання вимог безбар’єрності обстежено близько 5 тисяч об’єктів

На Волині обговорили виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору. У 17 громадах вже працюють ради безбар’єрності, а понад 4,5 тисячі об’єктів інфраструктури пройшли перевірку на відповідність сучасним стандартам доступності.

Про це йшлося під час засідання Ради безбар’єрності при Волинській ОДА 28 листопада. Про це повідомили на сайті Волинської ОВА, пише ВолиньUA.

Спочатку виконувач обов’язків начальника управління містобудування та архітектури ОДА Василь Василенко розповів, як виконують план створення безбар’єрного простору в Україні на 2023-2024 роки.

За його словами, на сьогодні ради безбар’єрності уже створені в 17 територіальних громадах області. Разом із тим, у 24 громадах затверджений програмний документ щодо створення чи покращення безбарʼєрного простору. Натомість в багатьох громадах такий документ на стадії розроблення або його розроблення запланували на початку 2025 року.

Василь Василенко розповів, що під час нового будівництва і реконструкції будівель і споруд в громадах проводять заходи із створення та покращення безбарʼєрного простору для осіб з інвалідністю, облаштовують пандуси до будівель та захисних споруд, встановлюють спеціалізовані ліфти й підйомники, проводять реконструкцію санвузлів, інших приміщень до потреб маломобільних груп населення, а також продовжується робота з покращення дорожньої інфраструктури.

Також в області проводили моніторинг та оцінку ступеня безбарʼєрності обʼєктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. Зокрема, закладів охорони здоровʼя, освіти, безбарʼєрних маршрутів, ЦНАПів, залізничних та автовокзалів і станцій, будівель надавачів соціальних послуг та соціального захисту населення. За результатами проведення моніторингу в області обстежили 4 566 обʼєктів.

В основному вони відповідають вимогам безбар’єрності, однак проблеми залишаються в спорудах цивільного захисту. Так, з 2 304 споруд безбарʼєрні лише 2,9 %, а 71,1 % – барʼєрні.

Окрім того, про створення безбар’єрного простору в територіальних громадах області доповіли голови РДА та міські голови або їх заступники.

Опісля учасники наради напрацювали пропозиції до Плану заходів на 2025-2026 роки.

Нагадаємо, що з ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Відтак, в області прийняли розпорядження голови облдержадміністрації від 10 травня 2023 року № 209 «Про затвердження плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації у Волинській області Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».

А для забезпечення проведення моніторингу та контролю виконання плану заходів з безбар’єрності розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 30 травня 2024 року № 220 утворено Раду безбар’єрності при Волинській обласній державній (військовій) адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сільрада на Волині закупить спорядження для гри у страйкбол

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити