Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк розповів про працевлаштування людей з інвалідністю.
Про це стало відомо у четвер, 28 листопада, на пресконференції щодо роботи служби зайнятості з працевлаштування громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, - пише Волинь24.
За словами Романа Романюка, в 2018 році у Волинський обласний центр зайнятості звернулися 1268 осіб з інвалідністю. У 2019 році динаміка зросла – 1351 звернення щодо працевлаштування.
Цікаво, що 11 з них працевлаштували шляхом виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, себто ці люди відкрили власний бізнес. Здебільшого вони займаються роздрібною торгівлею, наданням бухгалтерських, перукарських послуг та займаються маркетингом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мікрорайоні ЛПЗ батареї лучан - досі холодні
Для того, аби людям з інвалідністю зареєструватися в службі зайнятості, потрібно принести ряд документів:
– паспорт громадянина України;
– довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
– трудова книжка (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);
– документ про освіту;
– копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
– індивідуальна програма реабілітації (при наявності).
Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк розповів, що нині роботодавці охоче беруть на роботу людей з інвалідністю.
«Звісно, є й такі, що категорично проти. Але тут багато моментів є. Якщо людина має проблеми з опорно-руховим апаратом, йому потрібна робота в офісі, без фізичного навантаження. Якщо ж особа має проблеми зі слухом чи зором, то їй швидше підійде робота з фізичним навантаженням», – прокоментував Роман Романюк.