image
 |  421 20 Лютого 2024 | 08:28

У Володимирі готуються до перенесення захоронення радянських воїнів з центру міста

Одним із питань порядку денного, яке розглянули на постійній депутатській комісій з питань містобудування, архітектури, земельних відносин, лісових та водних ресурсів і агропромислового комплексу був проєкт рішення «Про перенесення пам’ятки історії місцевого значення «Могила братська радянських воїнів, пам’ятник на честь радянських воїнів, партизан та підпільників».

Про це пише сайт громади.

Тему перенесення даного захоронення з площі Героїв неодноразово порушувала громадськість міста.

«У зв’язку з численними воєнними злочинами російських військових, здійснених в ході російсько-української війни, в українському суспільстві справедливо загострилося сприйняття монументів, які стосуються радянської історії та культури. В Україні активно поширюються ініціативи щодо їхнього усунення з публічного простору українських міст і сіл. Прийняті Верховною Радою України ряд законопроєктів створили правове підґрунтя для цього. А саме, положенням 6 статті 5 Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” передбачено демонтаж (вилучення) пам’ятників, пам’ятних знаків, що символізують російську імперію, розташованих на території місць почесного поховання за межами кладовищ з публічного простору», – ідеться у пояснювальній записці до проєкту рішення.

Отже, члени земельної комісії погодились із доцільністю перенесення вищезазначеної пам’ятки. Згідно з проєктом рішення, управління з гуманітарних питань має забезпечити виготовлення необхідної для цього облікової та науково-проєктної документації, а також звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо надання відповідного дозволу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дороги Володимира хочуть прибрати за більш, ніж 700 тисяч гривень

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити