image
 |  4 5 Травня 2019 | 14:13

У Зеленського підготували зміни для платників єдиного податку, критикують зниження ставки ЄСВ

Юрист Данило Гетманцев, який у команді Володимира Зеленського відповідає за питання оподаткування, в інтерв’ю для “Цензора” озвучив думку, що ставки податків в Україні - “одні з найнижчих” (цитата).

Про це пише finbalance.com.ua.

“Проблема не в ставках, а в адмініструванні, щодо корупційної складової. Проблема в війні, проблема в забезпеченні права власності та верховенства права. І потрібно спочатку вирішити ці питання, а потім думати про перегляд ставок [податків]”, - зазначив Д. Гетманцев. 

Двократне зниження ставки єдиного соцвнеску (ЄСВ) у 2016 році він назвав “бездумним популізмом”, з огляду на проблему дефіциту Пенсійного фонду та Фонду соцстрахування. 

“Ставки ЄСВ у нас зараз одні з найнижчих в Європі, а дефіцит Пенсійного фонду і Фонду соціального страхування, до яких призвели дії сьогоднішньої влади, величезний. Сьогодні дефіцит ПФ оцінюється в 55,1 млрд грн (це без урахування дотацій з бюджету), а бюджетні трансферти ПФ в першому кварталі 2019 року склали 47,8%. 

Ці фонди знаходяться в жалюгідному стані і говорити, що ми завтра перейдемо на дворівневу пенсійну систему, на реальне пенсійне страхування - не доводиться, але ми чітко усвідомлюємо, що ми повинні це зробити упродовж 5 років”, - зазначив Д. Гетманцев (у контексті ж страхової медицини зазначив, що “ми тільки розглядаємо цю можливість, розуміємо, що за нею майбутнє, що альтернативи цьому немає”). 

Він розповів, що особисто не згодний із запровадженням податку на виведений капітал, “але ми вирішили його вносити і відстоювати, тому що є запит суспільства”. 

Разом з тим, додав, що підтримує ідею сплати податків на єдиний рахунок. 

Оцінюючи ж систему електронного адміністрування ПДВ, зауважив, що вона працює “досить непогано, якщо не брати до уваги блокування податкових накладних”, але “чомусь на цьому [діджиталізації] держава зупинилася”. 

Д. Гетманцев підтримав приєднання України до міжнародної системи автоматичного обміну податковою інформацією. 

"Більшість юрисдикцій вже розкривають цю інформацію, але нам потрібно внести зміни до низки нормативних актів про інформацію з обмеженим доступом. Але це не робиться. І ми розуміємо чому. Цей крок пов`язаний з податковою амністією. І якщо наші олігархи будуть знати, що наступним за цим кроком буде податкова амністія, то вони розкриють свої активи за кордоном і легалізують свої доходи, чим наповнять економіку країни так необхідним для її розвитку ресурсом”, - додав представник команди новообраного президента. 

Раніше Д. Гетманцев заявляв, що нова адміністрація не планує чіпати ФОПів. Водночас, як зазначалося, зміни можуть очікувати юросіб на третій групі в разі набуття чинності закону про податок на виведений капітал (ПнВК). 

Він розповів, що “ми погодили законопроект по ФОПам”. “У 2016-му був прийнятий закон, коли навіть непрацюючі ФОПи повинні платити ЄСВ за мінімальною ставкою. Зараз їм приходять недоїмки, штрафи, пені у величезних сумах. Ми вирішили, що ми подамо законопроект, який звільнить їх від податку, нарахованого на діяльність, яку практично не здійснювали”, - додав юрист. 

Він вважає, що “держава повинна відповідати перед платником податків, як і платник податків перед державою”. 

“Якщо ви незаконно заарештували майно - заплатите штраф. Ви не повернули гроші - заплатите пеню. У нас одна з небагатьох податкових систем, де відповідальність платника податків без провини - норма. Злетіла в 2017-му система накладних з ПДВ, і все - пішли люди платити штрафи, і відсутність провини людей в порушенні - не привід звільнити їх від відповідальності. А в авторитарній Росії - привід. І в Європі. 

І ще один пункт, можливо, найважливіший, - це зміна податкової політики, щоб не було різко вираженого фіскального ухилу. Щоб не було від телефонних дзвінків з проханням перерахувати податок на прибуток на місяць вперед. Не повинно бути планів з наповнення бюджету в тому сенсі, в якому вони є зараз. Податківець повинен збирати справедливо, а не багато. 

“Продовження реформи самої податкової. Вона вже розділена на два відомства, але потрібно ще встановити прозорі правила кар`єрного зростання та підготовки кадрів, встановити CRM, прозору систему оцінки ефективності роботи податківців, підвищити зарплати”, - наголосив Д. Гетманцев. 

У цілому економічну ідеологію команди В. Зеленського він описав так: “Чиста ліберальна економіка, мінімальна участь держави в регулюванні бізнесу на рівні антимонопольного регулювання і контролю прав споживачів, щоб бізнес не забувався. Ми хочемо зменшення податкового тиску, але чи можемо ми це собі дозволити сьогодні - питання. Хоча в майбутньому ми розглядаємо можливість зменшення ставок податків”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 19 травня – День пам'яті жертв політичних репресій, це вкрай невдала дата для інавгурації, – В'ятрович

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити