Коронавірус 2019-nCoV із Китаю вбив уже 638 осіб. Також підтверджені 31 472 випадки зараження смертельною недугою.
Про це свідчить карта поширення захворювання від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса.
Всього, як засвідчило спільне дослідження Центру безпеки охорони здоров'я імені Джонса Гопкінса, Всесвітнього економічного форуму і Фонду Білла та Мелінди Гейтс, подібний вірус здатний знищити до 65 млн осіб.
Ситуація загострюється
За останню добу кількість загиблих зросла на 75. Вилікувати вдалося 1 551 людину. Летальні випадки інфікування, крім Китаю, зафіксовано на Філіппінах.
У Всесвітній організації охорони здоров'я відзвітували, що для боротьби з подальшим поширенням збудника знадобиться $675 мільйонів.
Чого чекати українцям?
Епідемію 2019 nCoV Всесвітня організація охорони здоров'я визнала надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу. На практиці це означає заклик прискорити спільну роботу над вакциною, посилити фінансування медицини тощо. Але крім цього кожна країна може ввести НС у себе окремо - там заходи зовсім інші. Наприклад США, Італія та деякі регіони Росії вже оголосили надзвичайну ситуацію.
В Україні поки немає підтверджених випадків зараження коронавірусом, тому НС не оголошують. Проте заходи для введення НС при масових епідеміях прописані в законі "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру".
Виділяється три основні ознаки надзвичайної ситуації в разі хвороб:
– наявність або загроза загибелі людей;
– значне погіршення умов життєдіяльності;
– істотне погіршення стану здоров'я людей.
Також прописані дії з надання медичної допомоги в разі НС. Якщо коротко – в процес включаються всі, якщо детальніше – то відбувається таке:
– до лікування і надання допомоги підключаються всі лікарні, незалежно від форм власності;
– в дію вводиться Національний план соціально-психологічних заходів при виникненні та ліквідації НС техногенного та природного характеру;
– згідно з цим планом, відбувається облаштування необхідної кількості лікувальних установ;
– передчасно починають впроваджувати профілактичні заходи;
– починають накопичувати медичні засоби захисту, ліки і спецтехніку;
– починається масова підготовка медичного персоналу та медико-санітарного навчання населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наказали мовчати: в Китаї від коронавірусу помер лікар, який першим виявив смертельну загрозу
Як повідомляв OBOZREVATEL, у Китаї від коронавірусу помер лікар, що першим виявив смертельну загрозу. Влада Китаю кілька тижнів приховувала інформацію про новий вірус і не вживала жодних дій.
У ВООЗ запевнили, що поширення 2019-nCoV ще не можна називати пандемією – епідемією світового масштабу, проте передумови для запровадження такого терміна вже є.