image
1 Серпня 2020 | 17:39

Учені з Тернополя винайшли пневмошолом від COVID-19 (ВІДЕО)

У Тернопільському національному медичному університеті вчені розробили пневмошолом з фільтрами захисту від коронавірусу.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Як запевняють винахідники, він стовідсотково захищає від COVID-19. Його розробник Андрій Ковальчук заявив, що це не просто каптур із прозорим забралом, а саме шолом із турбіною і двома фільтрами. Шолом можна носити не знімаючи добу, запевняють учені.

«Інноваційна система захисту органів дихання та шкіри голови від інфекційних агентів. Розмір вірусної частки може становити в середньому приблизно 100 нанометрів, то такий фільтр не пропускає молекули запаху, розмір якої становить один нанометр. Отже, проникнути вірусу через цей фільтр неможливо», – каже Ковальчук.

Головне у винаході не герметичність, а турбіна, яка нагнітає повітря всередину, створюючи зону підвищеного тиску.

«Модель шолома й концепція полягає в тому, що працівник захищений за допомогою того, що нагнітається в середину нього чисте повітря, і інфіковане повітря, забруднене токсичними агентами, не може потрапити», – пояснив співавтор проєкту Андрій Павлишин.

Розроблювали шолом на основі захисту, який використовують у вірусно-бактеріологічних лабораторіях. Але вдосконалили, зробили меншим і легшим і під'єднали до портативної зарядки. Розроблення вже на завершальному етапі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створено фільтр, що знищує COVID-19: ефективний на 99,8%

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити