Дві українки стали переможцями Радіодиктанту національної єдності. Вони написали текст без жодної помилки.
Переможцями стали вчителька української мови та літератури з Волинської області Галина Шура та львів'янка, постійна учасниця радіодиктанту Христина Гоянюк, пише suspilne.
П'ятеро людей написали радіодиктант з однією помилкою. Серед них: Олеся Жу (Olesia Zhu такою була назва електронної пошти), Євгенія Антонюк, Вікторія Норичка, Іванна Рубан та Юлія Шевченко. Вони також отримають подарунки.
"Наші переможниці сказали, що ми їм даємо такий цікавий карт-бланш тому, що оголошуємо автора або авторку тексту заздалегідь. І вони готуються, вивчають творчість цих авторів, ретельно аналізують до яких знаків авторських тяжіють ці автори. І коли звучить текст, вони послуговуються не лише правилами української мови", — розповіла виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.
На перевірку свої роботи надіслали майже 20 тисяч людей, серед них три тисячі у паперовому форматі. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку. Листи надійшли з 39 країн.
"Також цікаво, що цього року був один лист із Москви — він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди, світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав", — сказала Юлія Шелудько.
Найстаршою учасницею диктанту стала 90-річна незряча жінка. З його написанням їй допомагала сусідка. До комісії, яка перевіряла роботи, входило семеро експертів. Їхні імена не розголошуються. Головою комісії була Олена Масалітіна. Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пішов з життя відомий волинський художник
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об'єднує українців і знавців української мови по всьому світу.
Диктант відбувається в День української писемності та мови, він же день пам'яті Нестора Літописця (раніше це було 9 листопада, а з 2023 року, через реформу церковного календаря — 27 жовтня). Результати оприлюднюють у грудні.
Львів'янка Христина Гоянюк пише диктанти щорічно упродовж 23 років. У 2020 році вона була єдиною учасницею, яка написала радіодиктант без жодної помилки. Також вона перемогла у 2022 році, зробивши найменше помилок. Через авторську пунктуацію тогорічний диктант без помилок не написав ніхто.