image
7 Березня 2018 | 16:56

Україна – Польщі: потрібний чесний діалог, а не взаємні звинувачення

МЗС України виступило із заявою, у якій наголосило, що обов’язок перед невинними жертвами братовбивчих конфліктів минулого закликає Київ та Варшаву до чесного діалогу, а не до постійних взаємних звинувачень. Про це 07 беpезня 2018 року повідомляє сайт «Європейська правда». Про це ідеться у коментарі, розміщеному на сайті Міністерства закордонних справ України. У МЗС наголосили, що Україна вважає Польщу дружньою країною і добрим сусідом та вдячна за підтримку у боротьбі з російським агресором. У заяві відзначається, що Україна категорично виступає проти закликів до насильства чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Водночас, українське суспільство надзвичайно турбують контраверсійні зміни законодавства Польщі та маніпулятивна риторика деяких польських політиків і урядовців. Частина нашого суспільства емоційно реагує на націоналістичні марші в Польщі з відверто антиукраїнськими гаслами, - наголосили в українському МЗС.
Українські дипломати відзначають, що бачать своїм завданням вирішення спірних моментів, а не посилення розбіжностей.
Обов’язок перед невинними жертвами братовбивчих конфліктів минулого закликає нас до критичного, чесного і конструктивного діалогу, а не до практики постійних взаємних звинувачень. Ми маємо намагатися розуміти один одного, навіть якщо ми у чомусь не згодні, - підкреслюється у заяві.
Нещодавня спільна молитва у Павлокомі має стати добрим прикладом для такої ж спільної молитви у Сагрині, Гуті Пеняцькій, Павлівці і багатьох інших місцях пам’яті. Ми готові до продовження спільного примирення, якого, переконані, очікує переважна більшість українців і поляків! Ми готові йти вперед і закликаємо наших польських друзів приєднатися!, - додали дипломати. Як відомо, 4 березня праворадикали провели у Львові смолоскипний марш під антипольськими гаслами, зокрема, «Львів – не для польських панів». Учасники маршу заявили, що хотіли показати, що «Львів є бандерівський», одночасно критикуючи польський закон про Інститут нацпам'яті. МЗС Польщі занепокоєне антипольським маршем у Львові і сподівається, що українська влада відмежується від поглядів його організаторів. Раніше заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький заявив, що Україна відплатила за газ маршем «Львів не для польських панів».

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити