image
 |  5 2 Травня 2018 | 07:15

Українці в Польщі вимагають розслідування за напад на учасників табору «Маґурич»

В ніч на 29 квітня в селі Стара Гута (ґміна Нароль Любачівського повіту Підкарпатського воєводства) відбулась спроба нападу на учасників табору «Маґурич».
Про це 02 травня 2018 року повідомляє сайт «Наше слово».
Табір має на меті відновлення старого греко-католицького кладовища в цій місцевості.
Серед учасників табору були голова товаритсва «Маґурич» Шимон Моджеєвський та відома волонтерка, викладачка д-р Ольга Соляр. Вона повідомила, що напасники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, погрожували учасникам. Крім іншого, викрикували: «Wyp…ać na Ukrainę» (вульгарно – «Забирайтесь в Україну»), звунувачували учасників табору у відновлюванні могил УПА. На виклик приїхала поліція з Нароля. Затримано 5 осіб, усі були нетверезі.
Раніше товариство «Магурич» запрошувало всіх охочих допомогти у відновленні цвинтаря у Старій Гуті. Роботи проводяться від 28 квітня і закінчаться 6 травня. За чотири попередні роки на кладовищі реставровано більше 170 хрестів, залишилось відновити 50.
Товариство «Маґурич» вже більше тридцять років відновлює не тільки українські пам’ятники, придорожні хрести та каплички як на території Польщі, так і в Україні. Також вони займалися реставраційними роботами на українських, польських, єврейських та німецьких кладовищах у чотирьох країнах. Проте в основному робота зосередилася на цвинтарях південної-східної Польщі: на Бойківщині, Лемківщині та Розточчі. За підрахунками Ш. Моджеєвського, їм вдалося відремонтувати більше 2 тисяч нагробків на близько 140 цвинтарях. Шимон Моджєвський за великий внесок в збереження історичної спадщини неодноразово відзначений різного роду, в тому числі європейськими, нагородами.
Об’єднання українців у Польщі (ОУП) вважає, що неадекватна реакція польської влади на такого роду події: відсутність розкриття більшості злочинів, брак однозначного публічного осуду, відутність діалогу на цю тему з українською громадою, – сприяє поширенню негативних настроїв та появі різного роду атак на українців у Польщі.
Атака на «Маґурич» – це черговий приклад розпалювання у південно-східній Польщі  ненависті до всього українського, – зазначає ОУП.
Від 2014 р. на території Польщі осквернено кільканадцять українських могил і пам’ятників. Після провокаційного нищення могил на військовому кладовищі в Пікуличах поблизу Перемишля у травні 2016 р. дійшло (26 червня 2016 р.) до атаки на традиційну релігійну ходу українців.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити