|  0 23 Липня 2022 | 09:52

Україна провела найрезультативніші Всесвітні ігри в історії та побила ряд власних рекордів

Уперше збірна України фінішувала у топ-3 медального заліку.

Про це пише Суспільне.Спорт.

Всесвітні ігри-2022 завершено. На основних змагання для неолімпійських видів спорту, що тривали упродовж десяти днів у американському Бірмінгемі, було розіграно 223 комплекти медалей, а усього на подіум підіймалися спортсмени з 73-х різних країн.

Збірна України була представлена на Всесвітніх іграх-2022 у складі команди в понад сто атлетів. І Україні вдалося показати найкращий виступ у своїй історії на цих змаганнях.

На Всесвітніх іграх-2022 Україна завоювала 45 медалей, з яких одразу 16 золотих та фінішувала на третьому місці у медальному заліку. Усі ці показники - найкращі для України.

Найбільші рекорди, встановлені Україною на Всесвітніх іграх-2022:

• Уперше Україна фінішувала у топ-3 медального заліку: 3 місце (попередній найкращий результат - 5 місце).
  • Рекорд за медалями - 45 нагород виграли українці (попередній рекорд - 29).
  • Рекорд за "золотом" - 16 золотих медалей здобули українці (попередній рекорд - 10).
  • Україна фінішувала на третьому місці за кількістю виграних медалей - 45 (більше в Італії - 49 та Німеччини - 47).

Україна виграла окремий медальний залік у паверліфтингу та муай-таї. А загалом українці завоювали медалі в 13 видах спорту. Це не найбільший показник серед країн на Всесвітніх іграх-2022: Франція виграла нагороди у 20 видах спорту.

Україна також суттєво покращила свої позиції у медальному заліку за всю історію Всесвітніх ігор. До старту змагань 2022 року Україна йшла на 13-місці з 40 золотими медалями. Після фінішу Всесвітніх ігор-2022 - Україна піднялася на дев'яте місце, обійшла Нідерланди, Республіку Корею, Швецію та Іспанію.

Усі медалі України на Всесвітніх іграх-2022

• "золото": Софія Гречко (підводне плавання), Анжеліка Терлюга (карате), Аніта Серьогіна (карате), Володимир Рисієв (паверліфтинг), Світлана Яромка (сумо), Важа Даіаурі (сумо), Іванна Березовська (сумо), Олексій Бичков (паверліфтинг), Богдан Колмаков (паркур), Вікторія Козловська / Таїсія Марченко (спортивна акробатика), Богдан Мочульський (джиу-джитсу), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдан Пограничний / Данило Стецюк (спортивна акробатика), Ігор Любченко (муай-тай), Олег Приймачов (муай-тай), Анастасія Кулініч (муай-тай)
  • "срібло": Станіслав Горуна (карате), Софія Гречко (підводне плавання), Микола Баранник (паверліфтинг), Іванна Березовська (сумо), Демід Караченко (сумо), Карина Колесник (сумо), Аліна Крисько (ушу), Орфан Сананзаде (кікбоксинг), Віталій Дубина (кікбоксинг), Данило Фільченко (воднолижний спорт), Богдана Голуб (джиу-джитсу), Олександр Єфіменко (муай-тай)
  • "бронза": Анастасія Дерев'янко (паверліфтинг), Лариса Соловйова (паверліфтинг), Святослав Семикрас (сумо), Данило Ковальов (паверліфтинг), Анастасія Антоняк (підводне плавання), Тетяна Мельник (паверліфтинг), Олександр Вересюк (сумо), Світлана Яромка (сумо), Роман Рева (ушу), Вікторія Онопрієнко (художня гімнастика), Дарина Іванова (кікбоксинг), Аліна Мартинюк (кікбоксинг), Роман Щербатюк (кікбоксинг), Ярослав Ткач (спортивне скелелазіння), жіноча команда (спортивна акробатика), Владислав Микитась (муай-тай), чоловіча команда (спортивна акробатика)