image
5 Серпня 2022 | 18:25

Україна запускає процес для конфіскації російських активів

Україна пропонує провести міжнародну конференцію, щоб обговорити можливість вироблення формули на міжнародному рівні стосовно конфіскації активів країн-агресорів, у тому числі рф, на користь постраждалих країн.

Про це пише Укрінформ.

Про це сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано, відповідаючи на запитання журналістів щодо конфіскації заморожених активів росії, передає кореспондент Укрінформу.

«Це дуже складна справа і складне питання. І зараз дуже багато країн працює над тим, щоб внести зміни до свого національного законодавства, бо йдеться про суверенні права кожної країни, кожного народу. Також ми пропонуємо провести міжнародну конференцію, щоб були внесені зміни у національні законодавства і міжнародне право щодо конфіскації заморожених активів у випадку неспровокованої агресії. І це означає, що нам усім треба встановити таку формулу для країн, які страждають від неспровокованої агресії», - зазначив прем'єр.

Він підкреслив, що Україна відкрито і голосно говорить про таку можливість, бо розуміє, що агресор, який вбиває українців, знищує українську інфраструктуру, повинен за це заплатити.

«Саме таким чином ми можемо усі разом з нашими партнерами притягнути до відповідальності за ці жертви і всі знищення, які вони спричинили без будь-якої причини, - тільки тому, що вони агресор і здійснюють геноцид українського народу», - сказав Шмигаль.

Він наголосив, що повоєнне відновлення України має відбуватися за рахунок конфіскованих за кордоном у росії та її олігархів активів.

«Важливо дати сигнал, що за спровоковану агресію потрібно нести втрати. Не Україна і її міжнародні партнери мають платити у більшості за процес відновлення, а росія. Ми багато говоримо про це з нашими партнерами, які починають рухатися у цьому напрямку (арештовувати російські активи - ред.)», - сказав він.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити