image
1 Жовтня 2018 | 08:19

«Укрзалізниця» поділить потяги на класи комфортності

Укрзалізниця хоче ввести потяги класу "економ", "стандарт" і "комфорт". Вони відрізнятимуться наявністю кондиціонера, біотуалету, новою постільною білизною та вартістю квитка.
Проект змін тепер має затвердити Міністерство інфраструктури.
Жодних старих радянських вагонів. Тільки нові купейні, капітально відремонтовані, або СВ-вагони з кондиціонерами і біотуалетами. Такими будуть потяги класу "комфорт". Ще для пасажирів буде послуга повноцінного харчування, нова постільна білизна, холодильник і мікрохвильова піч, - пише Сегодня.
Ці потяги їздитимуть зі швидкістю від 70 км/год.
Якщо "комфортні" потяги повинні бути віком не старше 10 років, то планка для складів "стандарт" – класу нижче – до 20 років. Спальні вагони будуть майже такими ж, як "комфортні", проте не гарантуватиметься розетка в кожному купе, а вік постільної білизни не буде обмежений 6 місяцями. У плацкартних вагонах "стандарту" не буде ні кондиціонера, ні біотуалету. Їздитимуть "стандартні" потяги повільніше – до 70 км/год.
З усіх інших потягів старше 20 років зроблять "економ"-клас. Кондиціонер і біотуалет буде тільки в СВ-вагонах. У плацкартах і купе вагонах "економ"-класу будуть найнижчі умови комфорту.
Коли набудуть чинності нові класи комфорту, Укрзалізниця сама визначатиме тарифи для "комфорту" та "стандарту". В "економ"-класі ціни встановлюватиме держава.
Вартість квитка на потяг класу "комфорт" буде в два з половиною рази вище, ніж на потяг класу "економ", заявив в ефірі "Радіо НВ" начальник департаменту пасажирських перевезень далекого прямування Укрзалізниці Олександр Красноштан.
При купівлі квитка можна буде вибрати умови поїздки. Або морально підготуватися, якщо вибору не буде.
"Купуючи квиток до потяг класу "комфорт", пасажир розумітиме, за що він платить, тому зможе вимагати від обслуговуючого персоналу дотримання відповідних стандартів, а якщо вони не будуть дотримані, – вимагати компенсації аж до повного повернення вартості проїзду", – говорить Юрій Самойлов, головний редактор журналу "Український туризм".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишньому керуючому ПАТ «Одеська ТЕЦ» оголосили підозру у розтраті 28 мільйонів гривень


Всього в парку Укрзалізниці більше 3000 вагонів. При цьому кількість тепло- і електровозів віком до 8 років становило 92 одиниці. Саме на цей рухомий склад і поширюватиметься класифікація "комфорт", зазначає старший економіст Центру економічної стратегії Оксана Затворницька.
Існує велика ймовірність, що в потягах комфортніше не стане. З огляду на, що вагони зношені більш, ніж на 90%, левова їхня частка стане "економ"-класу: так Укрзалізниця зніме з себе відповідальність за те, що вагони занадто старі, або за відсутність кондиціонерів – адже це "економ"-клас .
Щоб купити один новий вагон, Укрзалізниці треба 20 млн грн. Капітальний ремонт обійдеться трохи дешевше – у 8,5 млн грн, каже Ярослав Пилипчук, експерт напряму "Інфраструктура майбутнього" Українського інституту майбутнього. За 27 років УЗ купила за свій рахунок лише 500 вагонів. Для проведення реформи потрібні 1500. У держкомпанії збираються закупити стільки вагонів за 5 років.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити