image
 |  166 8 Грудня 2024 | 11:37

Юні науковці презентували свої дослідження про Волинь

Обласна учнівська науково-практична конференція під назвою "ВОЛИНЬ У ДОСЛІДЖЕННЯХ ЮНИХ НАУКОВЦІВ" відбулася на базі Лесиного вишу.

Як повідомила Волинська обласна рада, участь у відкритті дослідницького форуму взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, голова освітянської комісії, депутатка обласної ради Ольга Омелько і ректор ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось, - інформує ВолиньUA

Цьогоріч учасниками конференції стали 135 старшокласників - слухачів МАН та членів учнівських наукових товариств із 20-ти територіальних громад області. 

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук привітав юних науковців, їх наставників та організаторів та висловив вдячність за подаровану збірку для особистої бібліотеки наукових видань Малої академії наук.

«Це видання для мене дуже цінне, адже свого часу я закінчив історичний факультеті ВНУ і також долучався до вивчення історії рідного краю. Я уже встиг переглянути ґрунтовні і цікаві праці юних дослідників, які вивчали життєвий та бойовий шлях наших земляків - сучасних Героїв України, а також тих, які боролись за незалежність України у минулому столітті, під час української революції та Другої світової війни. Тут є дуже важливий розділ про родовід, адже ми зобов’язані знати своє коріння, щоб творити майбуття. Я переконаний, що актуальні і важливі роботи юних науковців гідно оцінять й викладачі Лесиного вишу і мріятимуть про таких студентів», - переконаний посадовець.

Учасники презентуватимуть свої дослідження за темами: Історія волинського краю в особах; Волинь та волиняни. Мовознавчий та літературознавчий аспекти; Фольклорна, етнографічна та мистецька спадщина Волині; Революція Гідності: події, факти, спогади волинян; Волиняни – Герої України, воїни ЗСУ, захисники та захисниці України; Волонтерський рух Волині; Краєзнавчі дослідження на Волині; Пам’ятки історії і культури Волині; Етнічні меншини на теренах Волині; Волиняни в українській та світовій науці та культурі тощо.

Окрім тогоюні науковці досліджували якість навколишнього середовища, екологію та біорізноманіття, та аналізували сучасні тенденції економічного розвитку Волині, інформаційні технології, фізичну та хімічну енергетику, фізику, астрономію та математику.

Читайте також: Юрій Поліщук: Якщо сьогодні ми не захистимо освіту, науку та культуру, то завтра втратимо державу

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити