image
 |  11 18 Листопада 2017 | 19:45

Уряд ухвалив таємну стратегію реформування лісового господарства України, - Михайло Головко

На засіданні Кабінету Міністрів України 15.11.2017 схвалено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, згідно пункту 5.15 порядку денного.

Про це 18 листопада 2017 року повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат України Михайло Головко.

Зазначений проект був прийнятий без обговорення.

Із повідомлень, розміщених у засобах масової інформації, стали відомі окремі деталі схваленої Стратегії.

Зокрема, передбачено передачу функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України, що суперечить Конституції України.

Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

Ліси України є об’єктами права власності українського народу і тому їх подальший розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути виваженими та підтриманими у суспільстві.

В разі утворення нового суб’єкта господарювання відбудеться монополізація ресурсу та є незрозумілою подальша доля існуючих лісогосподарських підприємств, які на сьогоднішній день працюють стабільно і є основними платниками податків та роботодавцями в сільських місцевостях.

Необхідно також зазначити, що протокольним рішенням Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 доручено розробити та подати в установленому порядку на розгляд проект стратегії реформування управління лісогосподарською галуззю, передбачивши, зокрема, об’єднання лісогосподарських підприємств за регіональним принципом, щоб відповідало загальним тенденціям децентралізації, тобто, передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень не відповідає завданням загальнодержавної реформи децентралізації.

Приклад інших пострадянських країн свідчить, що кардинальні зміни структури управління призводять у деяких випадках до катастрофічних наслідків для екології та економіки держави.

Обговорення напрямків реформування системи управління лісовим господарством точаться в суспільстві вже протягом останніх двох років. Пропозиція щодо створення єдиного державного підприємства, яке б опікувалось всіма державними лісами України, була негативно сприйнята у експертному середовищі та не допущено її реалізації.

Слід також враховувати призначення лісів: захисні, заповідні, експлуатаційні. Від цього залежать методи управління та фінансування. Досвід інших країн свідчить, що об'єднання дотаційних та прибуткових підприємств не доцільне — конфлікти на ґрунті справедливості перерозподілу коштів залишаються та заважають розвитку об'єднань. Тому ефективніше створювати з таких підприємств окремі об'єднання, зберігши бюджетне фінансування у традиційно дотаційних підприємствах.

Лише зміна моделі управління не вирішить безлічі проблем лісового господарства, вона їх лише поглибить. Необхідно зазначити, що проект схваленої Стратегії не містить напрямків удосконалення ведення лісового господарства, а зосереджений лише на його реформуванні.

Якщо Стратегія не буде консенсусним документом щодо якого всі сторони чітко уявляють наслідки реалізації Стратегії (точніше стан внаслідок реалізації Стратегії), існує ризик того, що вона буде виконана частково або невиконана взагалі, що може призвести до незворотних екологічних та економічних наслідків.

Прошу Вас не допустити опублікування та набрання чинності, схваленої таємно Стратегії реформування лісового господарства, додатково обговорити нові зміни та попередити знищення зелених легенів України та їх приватизації!

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити