image
16 Лютого 2020 | 12:57

В армії більше не буде «Слава Україні»?

5 лютого Верховна Рада скасувала закон «Про Стройовий статут Збройних Сил України», який передбачав вітання начальника «Слава Україні» та відповідь воїнів «Героям слава».

Як повідомляє сайт Міністерства оборони України, Стройовий статут ЗСУ втрачає чинність 1 березня 2020 року.

Проєкт закону № 2466 доповіла заступник голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла. Вона, зокрема, зазначила, що пропонований документ дає змогу привести нормативно-правові акти України у відповідність до євроатлантичних норм та критеріїв членства в НАТО.

Доповідачка повідомила, що профільний рекомендує ухвалити цей законопроєкт. У підсумку Верховна Рада після обговорення підтримала документ за основу (300 голосів) і в цілому (278 голосів). Проти виступило 27 народних депутатів.

Читайте також: Розслідували, хто з верхівки Кремля прилітав до Оману, коли там був Зеленський (ФОТО, ВІДЕО)

Підсумки голосування:

Відтепер питання про військовий лад, прапор і військове вітання вирішуватиме Міністерство оборони України.

Нагадаємо, 84 стаття Стройового статуту ЗСУ передбачала, що на вітання начальника або старшого за військовим званням «Слава Україні» всі військовослужбовці мали відповідати: «Героям слава».

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити