image
 |  2 17 Травня 2021 | 21:41

В інфікованих COVID-19 виявили рідкісний «чорний грибок»: українцям пояснили небезпеку

Грибкова інфекція мукормікоз або чорний грибок активізується тільки на тлі імунного дефіциту, коли в людини згасає імунний захист. При цьому в Україні спалахів такої інфекції не було.

Про це в інтерв'ю «OBOZREVATEL» сказав Володимир Широкобоков, український професор, мікробіолог, вірусолог і академік НАН України, коментуючи масову серію заражень мукормікозом в Індії серед людей, які лікуються або вилікувалися від коронавірусу.

«Цей грибок активізується тільки на тлі імунного дефіциту, коли у людини згасає імунний захист. Це характерно і при ковідній хворобі, і при СНІДі, коли виникає імунодефіцит. Може проявлятися в разі інших імунодефіцитних станів і не тільки інфекційної природи», – зазначив Широкобоков.

Загалом, за його словами, це опортуністична інфекція, яка виникає у вигідних для неї умовах на тлі ослаблення організму людини, але в Україні спалахів мукормікозу не було.

«Цілком можливо, що активізація якихось грибкових інфекцій відбувається, проте увага зосереджується на самому захворюванні. Масштабний спалах мукормікозу в Індії може бути пов'язаний з антисанітарними умовами, які сприяють розвитку інфекції», – підкреслив вірусолог.

Він також додав, що грибкові інфекції дуже поширені, але на сьогодні є досить хороші й антибіотики, і препарати, які від них лікують.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за повідомленням Міністерства охорони здоров'я, Україна пройшла третю хвилю пандемії COVID-19, але готується до четв

Він також додав, що грибкові інфекції дуже поширені, але на сьогодні є досить хороші й антибіотики, і препарати, які від них лікують.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за повідомленням Міністерства охорони здоров'я, Україна пройшла третю хвилю пандемії COVID-19, але готується до четвертої

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Норвегія відмовилася від вакцини AstraZeneca

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити