image
17 Січня 2022 | 08:21

В історичний музей на Волині передали старовинну весільну скриню першої третини ХХ століття

Ковельському історичному музею передали старовинну весільну скриню першої третини 20 століття, яка належала жительці села Черемошне колишнього Ковельського повіту.

Про це розповіла Суспільному головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз.

Скриня дерев’яна, пофарбована у темно-коричневий колір та має металеві смуги червоного кольору, тож раніше зачинялася на ключ. Мирослава Мороз зазначила: на кришці жовтою фарбою нанесено літеру "М", проте її значення достеменно невідоме.

"Зазвичай в історії літера на якому предметі означала ім'я власника, проте в цьому випадку збігу немає. Тому це для нас ще робота – з'ясувати значення", – розповіла музейниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судили волинянина, який незаконно перерахував гроші партії «Слуга народу»

Зі слів Мирослави Мороз, після смерті Євдокії Панасюк (власниці скрині – ред.) її донька у 90-х роках подарувала мамину скриню у музей Ковельської виховної колонії. Після закриття колонії, яке відбулося у 2020 році, скриню нещодавно вирішили передати історичному музею в Ковелі.

"Ми проводили дослідницьку роботу, бо ми ще точно не знали, чия скриня і як потрапила в район. З'ясували, що це скриня Євдокії Панасюк. У 1937 році сім’я Панасюків як трудові емігранти виїхали у Бессарабію, а в 1940-му році повернулися додому на Волинь", – зазначила музейниця.

Мирослава Мороз каже: після того, як з'ясували, хто є власницею експонату, музею також передали шкільне свідоцтво жінки та родинну світлину.

Окрім нового експонату, у музеї є мальована скриня початку 20 століття, яка прикрашена рослинним орнаментом. Зі слів головної зберігачки фондів музею, на Поліссі такі скрині називали "куфр".

Що відомо

У Ковельському історичному музеї з'явився новий експонат – підлоговий механічний годинник 30-их років минулого століття старовинної годинникової майстерні Franza Hermle.

Ковельський історичний музей поповнився італійськими предметами інтер'єру: антикварні диван та два крісла у стилі бароко кінця 19-початку 20 століття. Серед останніх надходжень у листопаді минулого року – дитячий візок-колиска та стіл для настільних ігор.

Влітку 2021-го в колекції монет Ковельського історичного музею з'явилася рідкісна для області річ – монета Кримського ханства XVIII століття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку збанкрутіле підприємство продає майно (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити