У музеї Лесі Українки у Волинському національному університеті 22 лютого відкрили виставку під назвою «Історія з історіями, або повне зібрання творів Лесі Українки».
Про це повідомляє «Суспільне Волинь».
На виставці представили світлини, листівки, видання з автографами, оригінали листів, періодика, розповідає завідувачка музею Тетяна Данилюк-Терещук.
Найціннішими експонатами є рукописи Лесі Українки, які надав Інститут літератури Національної академії наук, каже філолог Віктор Яручик. З його слів, тут зберегли твори, пов’язані з Волинню, які письменниця написала своєю рукою – «Лісова пісня», «Бояриня», проза, стаття про Володимира Винниченка та ще два листи.
У день виставки фонди музею поповнились двома новими експонатами: це прижиттєві видання творів Лесі Українки, які презентував з особистого архіву академік Микола Жулинський. Доктор філологічних наук Сергій Романов каже: точний рік та місце видання невідомі.
Кожен експонат виставки має історію, пов’язану з Лесею Українкою або з членами її сім’ї, розповідає завідувачка музею Тетяна Данилюк-Терещук. Показує лист літературознавця Анатоля Костенка до сестри поетеси Ізидори Косач, із якою познайомився у таборі на Колимі.
«Мало хто знав, що серед ув’язнених жіночого бараку, які валили ліс – Ізидора Петрівна. Здоров’я її було просто жахливе, вона не мала фізично сили, її пошкодували і вона штопала рукавиці для працівників. А Ізидора Петрівна, як відомо, була доброю вишивальницею, в принципі майстринею», – говорить завідувачка музею.
Виставка у музеї триватиме чотири місяці. Рукописи Лесі Українки у Луцьку можна буде побачити впродовж двох тижнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцькій художній школі оголосять пеpеможців за найкращі картини про Лесю Українку