image
 |  9 18 Листопада 2017 | 14:01

В Україні можуть ввести моментальне блокування банківських рахунків за рішенням суду

Мін'юст пропонує скористатися успішним досвідом Хорватії.

Про це 17 листопада 2017 року повідомляє сайт «Сьогодні» з посиланням на прес-службу відомства.

Міністерство юстиції України запропонувало ввести на законодавчому рівні систему електронного арешту коштів боржників на банківських рахунках.

У Мін'юсті зазначають, що введення електронного арешту банківських рахунків сприятиме істотному поліпшенню ситуації з виконанням судових рішень. Як приклад успішної реалізації такого механізму відомство приводить Хорватію.

Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією в сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження про блокування коштів протягом 60 хвилин. Оскільки сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків, – пояснив директор департаменту з питань правосуддя і національної безпеки Мін'юсту Олександр Олійник.

В Україні ж, незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлені чіткі і максимально короткі терміни здійснення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно прямують виконавцями до банківських установ поштою або доставляються особисто. А це займає час і може призвести до виведення коштів з рахунків боржником.

Як повідомлялося, в Україні зростає популярність «тіньових» колекторів. При цьому навіть якщо кредит давно погашений, але в базі з якоїсь причини людина вказана як боржник, їй продовжуватимуть телефонувати.

Крім того, уряд створює єдиний державний реєстр боржників всіх банків. Цей реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати в майбутньому ризики їх кредитування.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити