Ціни продовжать зростати далі, розповів Gazeta.ua директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
"До кінця року свинина та яловичина додаватимуть по 1-1,5 гривні щомісяця. Кілограм свинини вже коштує 110 гривень. Дорожче, по 127 гривень за кілограм продають яловичину. На 10% зросте ціна на соціальний хліб. Щоправда наступного року його вартість не змінюватиметься. Ціна на зерно у світі стабільна", - говорить експерт.
Вітчизняні виробники підтягують ціни до європейського рівня. Адже Україна імпортує значну частину продукції з-за кордону.
"В Україні значно більше оподаткування на продукти харчування, ніж в Європі. Наприклад, у Польщі податок становить 5%, в Україні — 20%. Крім того, субсидії, які виділяють українським аграріям, не доходять до фермерів. Вони потрапляють у кишені великих агрохолдингів", - пояснює Олексій Дорошенко.
За рік молоко додало в ціні 30%. Водночас м'який сир подешевшав на 5%.
"У Польщі, країнах Прибалтики, Угорщині окремі молочні продукти коштують дешевше, ніж в Україні", - каже експерт.
Продукти харчування коштують найдешевше у тих областях, де найбільше гуртових та роздрібних мереж. Тобто велика конкуренція. На вартість продуктів також впливає рівень життя і купівельна спроможність населення.
Овочі коштують у середньому удвічі дорожче, ніж восени минулого року. Буряк продають по 5,5-6,5 грн/кг. Капуста коштує 4-5 грн. Стрімко подорожчала цибуля — за кілограм просять 9,5-10,5 грн. Минулого року ціни коливалися від 5 до 6 грн. Овочі дорожчають через скорочення площ та поганих погодних умов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь займає 8 позицію в Україні щодо збору картоплі