Мін'юст пропонує скористатися успішним досвідом Хорватії.
Про це 17 листопада 2017 року повідомляє сайт «Сьогодні» з посиланням на прес-службу відомства.
Міністерство юстиції України запропонувало ввести на законодавчому рівні систему електронного арешту коштів боржників на банківських рахунках.
У Мін'юсті зазначають, що введення електронного арешту банківських рахунків сприятиме істотному поліпшенню ситуації з виконанням судових рішень. Як приклад успішної реалізації такого механізму відомство приводить Хорватію.
Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією в сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження про блокування коштів протягом 60 хвилин. Оскільки сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків, – пояснив директор департаменту з питань правосуддя і національної безпеки Мін'юсту Олександр Олійник.
В Україні ж, незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлені чіткі і максимально короткі терміни здійснення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно прямують виконавцями до банківських установ поштою або доставляються особисто. А це займає час і може призвести до виведення коштів з рахунків боржником.
Як повідомлялося, в Україні зростає популярність «тіньових» колекторів. При цьому навіть якщо кредит давно погашений, але в базі з якоїсь причини людина вказана як боржник, їй продовжуватимуть телефонувати.
Крім того, уряд створює єдиний державний реєстр боржників всіх банків. Цей реєстр дозволить банкам бачити, хто з потенційних позичальників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінювати в майбутньому ризики їх кредитування.