image
 |  0 1 Серпня 2018 | 09:05

В Україні стартувала мала приватизація: продають ювелірний завод, школи, туалети, бані і м'ясорубки

Як повідомив в. о. глави Фонду держмайна Віталій Трубаров 30 липня був виставлений на продаж перший лот.


Про це 01 серпня 2018 року повідомляє сайт «Українські Новини».


«Піонером» малої приватизації, за його словами, стало акціонерне товариство «Укрпапірпром», в якому державі належить 99,9% акцій. На продаж виставлено весь пакет. Це держпідприємство розташоване в офісній багатоповерхівці недалеко від м. «Лівобережна», на вул. Євгена Сверстюка, 19. Стартова ціна об'єкта - 12,4 млн грн. Критерій відбору переможця один-єдиний: сплатити 100% вартості. Сам аукціон - тобто розкриття купівельних пропозицій і визначення переможця - відбувся 30 серпня.


Об'єкти державної власності в цю систему мав внести Фонд держмайна, а об'єкти комунальної власності - місцева влада.


20 липня у системі «ProZorro.Продажі» з'явився перший об'єкт з регіонів: непрацююча стоматологічна поліклініка в центрі Житомира. Точніше, старовинна двоповерхова будівля 1917 року побудови на розі вулиць Великої Бердичівської і Кочерги.


А до 26 липня Фонд держмайна вніс в систему всі об'єкти держвласності, які планується продати в 2018 році.


Фонд на 100% завершив внесення в базу «ProZorro.Продажі» всього переліку об'єктів малої приватизації, а їх в цьому році 749, - написав у Facebook Віталій Трубаров.


Станом на 30 липня в системі значився вже 771 об'єкт малої приватизації. Тобто наповнення бази лотами комунальної власності триває.


Відповідно до нового закону про приватизацію, який набув чинності в березні цього року, мала приватизація буде проходити через електронну систему «ProZorro.Продажі», але на різних майданчиках. Бажаючим придбати який-небудь об'єкт приватизації пропонується подавати заявки через кілька десятків торгових бірж.


Серед виставленого на продаж держмайна досить багато вельми привабливих об'єктів. Принаймні на перший погляд.


Наприклад, 100% акцій держкомпанії «Україна туристична», яка базується на вул. Шовковичній, 12 і перебуває в управлінні Апарату ФДМУ. В цьому ж будинку розташована приймальня Президента. Номінальна ціна акцій компанії чимала - близько 90 млн грн. Стартова ціна об'єкта стане відома після оголошення конкурсу.


Привабливим для покупців може виявитися і практично 100% -ий пакет акцій АТ «Київпассервіс», яке розташовується на вул. Нижній Вал, 15-а, і інші об'єкти державної та комунальної власності, розташовані в Києві.


На момент підготовки матеріалу на приватизацію було виставлено близько 20 заводів, в тому числі Вінницький ювелірний завод «Кристал», кілька десятків пансіонатів і баз відпочинку, кілька готелів, будівля суду в Сумській області, Чорноморський яхт-клуб, Харківський Іподром і ін.


Під час малої приватизації можна придбати і більш дрібні об'єкти.


Наприклад, Чагорська сільрада (Чернівецька обл.) виставила на приватизацію «майновий комплекс» сільського будиночка - включаючи три сараї, колодязь, паркан і металеві ворота. Дані про балансову вартість, на жаль, поки не вказані. Крім нього, в системі є інформація про продаж декількох десятків сільських будинків, котеджів, недобудованих дач, які перебували у державній або комунальній власності.


Крім того, на «ProZorro.Продажі» було зареєстровано близько 15 недобудованих багатоповерхівок на 40-100 квартир і кілька будинків поменше. Один з двоквартирних «недобудов» описується як «котлован розміром 12х7 і глибиною 3,5-4 м».


Продаються і соціальні об'єкти: школи, дитячі садки, лікарні та медпункти. В основному або недобудови, або напіврозвалені будівлі. Також на аукціон будуть виставлені 30 сільських лазень. Найбільше - у Вінницькій області (16).


Є в числі лотів чотири громадські вбиральні, підвальні та горищні приміщення, інженерні та технічні об'єкти, на кшталт водонапірних веж, очисних споруд і складів для зберігання нафтопродуктів.


Продається і «рухоме майно». До такої категорії зарахована, наприклад, швейна машинка, яку продає Фонд держмайна в Сумській області. Лот описують так: «Промислова машинка швейна класу 97 А призначена для шиття двонитковим човниковим стібком легких і костюмних тканин».


Серед інших «рухомих» об'єктів є холодильник, електроплита, хліборізка, 2 м'ясорубки тощо.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити