Про це йдеться в звіті, який підготував департамент економічної стратегії і макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.
Згідно з повідомленням, детінізація української економіки стала можливою завдяки збереженню макроекономічної стабільності і позитивних економічних тенденцій в умовах реалізації політики, спрямованої на розширення внутрішнього попиту, чому сприяло, в тому числі, підвищення доходів населення, і сприятливих зовнішніх умов.
Також позитивно на цей процес вплинуло зміцнення інвестиційної складової економічного зростання в умовах продовження процесів реформування економіки, збереження високого рівня ділової активності бізнесу та поліпшення очікувань.
"У той же час динаміка детінізації стримується невирішеними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема: збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни і наявність непідконтрольних владі територій, утворених в ході військової агресії на території країни", - відзначається в повідомленні.
Нагадаємо, згідно з розрахунками експертів МВФ, середній розмір тіньової економіки України з 1991 року по 2015 рік оцінюється в 44,8% ВВП, а в 2015 році - 42,9%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В жовтні 800 тисячам громадянам перерахують субсидії