Аналіз даних департаментів освіти у різних регіонах України свідчать про те, що в Україні на дев’ятому місяці повномасштабної війни майже не залишилося шкіл, де діти вивчають російську мову та літературу.
Навчальні дисципліни у закладах середньої освіти та садочках викладають українською, - пише УП.
Утім, у деяких школах Кіровоградської та Одеської областей школярі досі вчать російську мову. Про це "Новій українській школі" повідомили у відповідь на запит департаменти освіти.
Зокрема, російську мову як предмет викладають у навчальному закладі Онуфріївської селищної ради на Кіровоградщині. Там до навчання залучені 111 дітей.
На Одещині "російську мову та читання" вивчають 10 учнів приватного закладу освіти "Одеський приватний навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів "Гармонія-ХХІ століття" Одеської області". У департаменті освіти області пояснюють це, посилаючись на право вибору індивідуальної освітньої траєкторії, що передбачено законом "Про освіту".
Російську мову і літературу факультативно вивчають і в Одесі, зокрема у трьох школах комунальної власності та восьми закладах загальної середньої освіти приватної форми власності.
Водночас, відсутні школи та садочки, де дітей навчають російською мовою, у таких областях:
- Вінницька,
- Волинська,
- Дніпропетровська,
- Івано-Франківська,
- Київська,
- Львівська,
- Миколаївська,
- Одеська,
- Полтавська,
- Рівненська,
- Сумська,
- Тернопільська,
- Хмельницька,
- Черкаська,
- Чернівецька,
- Чернігівська.
Крім того, у зазначених областях, крім Одеської, взагалі не викладають як навчальну дисципліну або факультатив "російську мову" та "російську літературу".
Також відсутні заклади освіти, де викладають такі предмети, у Харківській області. Утім, за даними департаменту освіти області, станом на 1 січня 2022 року кількість закладів дошкільної освіти, де навчання відбувалося російською мовою, становила 21.
Стосовно Херсонській області наразі є інформація лише про обласний центр. У міській раді Херсона запевняють, що дітей навчають українською, а мову і літературу країни-агресора не вивчають як предмет.
Даних щодо Запорізької області наразі немає, адже 59 з 67 територіальних громад перебувають під окупацією. Луганська, Донецька, Закарпатська та Житомирська ОВА інформації на запит не надали.