image
5 Червня 2020 | 09:46

В Україні скасують трудові книжки, а зарплати будуть рахувати по-новому: що і як зміниться?

Кабмін підготував і ухвалив законопроєкт про скасування паперових трудових книжок і автоматичному призначення пенсій. Документ передадуть до Ради, де його повинні розглянути парламентарії.

Про це повідомляє «OBOZREVATEL».

Трудових книжок більше не буде?

Будуть, але підприємства не повинні їх зберігати. Якщо співробітник хоче, може забрати її собі і берегти будинку, а роботодавець на вимогу зобов'язаний її заповнювати. Всі дані при цьому будуть зберігатися онлайн.

Тобто якщо ви не хочете прощатися з паперовим документом, ніхто у вас його не забере.

Що ще зміниться?

При оформленні можна буде не подавати трудову книжку – досить паспорта, ІПН і інших документів (якщо того вимагає роботодавець і дозволяє закон, наприклад, довідка про медичний огляд).

Одне з найважливіших нововведень – пенсію тепер будуть нараховувати автоматично. Не доведеться звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки, доводити свій стаж і підтверджувати його.

А якщо стаж або зарплату порахують не так, як мені вигідно?

Закон про пенсійне забезпечення дозволяє українцям виключати той час роботи, коли у них був низький заробіток. Пенсійний фонд спочатку повинен вважати так, як вигідніше майбутньому пенсіонерові. Але якщо раптом виникнуть проблеми, вже після призначення виплати можна буде звернутися до чиновників з проханням провести перерахунок.

А як без трудової дізнатися свій стаж?

Українці зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Такий документ може знадобитися, якщо того вимагає роботодавець (наприклад, для конкурсу на посади у вас повинен бути стаж у відповідній сфері).

Правда, для цього потрібно оформити електронний цифровий підпис. Також в Кабміні розглядають можливість використовувати технологію BankID. Тобто ідентифікувати себе можна буде і за допомогою банківської карт.

Як раніше пояснювали в Кабміні, роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Якщо у людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або за допомогою роботодавця. Тоді людині зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім буде потреби.

Якщо хтось все ж захоче «колекціонувати» інформацію про свій стажі в трудових книжках, забороняти це держава не зможе.

«Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні працівник, ні роботодавець це тепер не зобов'язані робити», – пояснили в уряді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дурні або дивні»: Білл Гейтс відповів на теорії змови про «чіпування» за допомогою вакцини від COVID-19

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити