image
10 Листопада 2017 | 08:25

Ващиковський уник відповіді про можливу заборону в'їзду до Польщі В'ятровичу

Офіційного підтвердження інформації ЗМІ про заборону в'їзду голові УІНП до Польщі поки немає.

Про це 10 листопада 2017 року повідомляє сайт «Polskie Radio».

Голова Українського інституту національної пам’ті Володимир В’ятрович у відповідь на інформації польських ЗМІ про заборону йому в’їзду до Польщі порівняв дії польської держави з діями Росії.

У четвер ввечері у Сеймі журналісти поцікавилися у міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, чи В’ятровичу насправді заборонили в’їзд до Польщі. Очільник польської дипломатії відповів:

Наразі не коментуємо, не подаємо жодних імен.

Раніше Володимир В’ятрович на своїй сторінці у Facebook написав, що вже декілька років він є персоною нон ґрата в Росії.

Нині кажуть отримав заборону в‘їзду в Польщу. Мене більше непокоїть не обмеження власного пересування, а те, що демократична Польща зазвучала в унісон з авторитарною Росією, - підкреслив він.

Інформацію про заборону в’їзду до Польщі для В’ятровича за польським виданням «Dziennik Gazeta Prawna» повторив ряд найбільших українських інформаційних агентств та порталів.

Сам голова УІНП у розмові з виданням «Українська правда» сказав, що інформація про заборону в’їзду не підтверджена.

Очевидно, Польща буде копіювати дії Росії, коли про заборону на в’їзд я дізнався на кордоні. В будь-якому разі, найближчим часом я до Польщі не збираюся. А у цій ситуації найбільше турбує синхронність дій Росії та Польщі, - заявив український історик.

Також у коментарі кореспондентові видання «Укрінформ» посол України у Польщі Андрій Дещиця повідомив, що дипломатичне представництво не має офіційного підтвердження про заборону голові Інституту національної пам’яті України на в’їзд до Польщі.

Нагадаємо, минулого четверга міністра закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський поінформував, що Польща запускає «процедури з метою заборони в’їзду до Польщі особам, котрі підтримують вкрай антипольську позицію». Він додав, що наслідки понесуть також ті особи, котрі на адміністративному рівні, з політичних мотивів, забороняють продовжувати ексгумації останків тіл поляків, котрі загинули у період Другої світової війни на терені України та відновлювати польські місця пам’яті (йдеться про дії Інституту національної пам’яті Польщі – ред.).

У відповідь в українському Міністерстві закордонних справ заявили, що в Україні немає антипольських настроїв. Київ також звернув увагу, що історичні суперечки потрібно вирішувати згідно з християнською засадою «пробачаємо і просимо пробачення» та без нав’язування своєї версії.

У понеділок Ващиковський поінформував, що стосовно одного з українських посадовців запущена процедура заборони в’їзду до Польщі. На хвилях Польського радіо міністр закордонних справ Польщі сказав, що досі Польща «стискала зуби у двосторонніх справах, що ділять Україну та Польщу», однак дійшла висновку, що «поляків використовують».

Говоримо відверто: російська агресія не може бути виправданням, аби не вирішувати ці питання, - сказав Ващиковський.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити