image
 |  11 9 Грудня 2017 | 10:44

Венеціанська комісія не підтримала звинувачення з боку Угорщини у звуженні прав нацменшин

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) не підтримала звинувачення з боку Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту", повідомляє Міністерство освіти і науки з посиланням на висновки Венеціанської комісії від 8 грудня. Про це інформує Інтерфакс Україна.
"Ми також вдячні, що Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів ніби мовна стаття закону "Про освіту" звужує права представників національних меншин", - йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти України, оприлюдненому в п'ятницю вдень.

В інформації зазначено, що Венеціанська комісія заявила, що питання змісту та обсягу прав належать виключно до компетенції Конституційного Суду України, а низка питань щодо застосування мов має вирішуватись спеціальними законами.
"Отже, звинувачення з боку Угорщини не підтримані", - йдеться в повідомленні Міносвіти.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту". Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою нарівні з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.
Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити