"Ми також вдячні, що Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів ніби мовна стаття закону "Про освіту" звужує права представників національних меншин", - йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти України, оприлюдненому в п'ятницю вдень.
В інформації зазначено, що Венеціанська комісія заявила, що питання змісту та обсягу прав належать виключно до компетенції Конституційного Суду України, а низка питань щодо застосування мов має вирішуватись спеціальними законами.
"Отже, звинувачення з боку Угорщини не підтримані", - йдеться в повідомленні Міносвіти.
Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту". Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою нарівні з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.
Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.