image
14 Вересня 2018 | 10:29

Вибухнув скандал із новими підручниками

Міністерство освіти і науки України після скандалу з пропагандистськими підручниками з російської мови зняло із сайту рекомендацію щодо їхнього використання і запропонувало альтернативу.
Письменниця Лариса Ніцой знайшла в нових виданнях недолік і висловила відомству нові претензії, - пише "Обозреватель".
У книгах, якими запропонували замінити скандальні підручники, дітям знову нав'язують популярний проросійський міф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомога по безробіттю: скільки отримуватимуть українці


"Дякую ворогові України Пуйлу за уроки патріотизму для українців. Дякую ворогові України Гриневич за уроки громадянської свідомості для батьків. На сайті Міністерства освіти після скандалу з двоголовими і триколорними підручниками з російської мови, які були вилучені 2 роки тому і які тихенько 1 вересня МОН підсунуло знову, - зміни. Після обурення батьків рекомендація вчитися за двоголовим підручником випарувалася", - написала Лариса Ніцой на сторінці у Facebook.

Вона розповіла, що зараз на офіційному сайті Міносвіти розмістили тільки рекомендацію на новіший підручник із російської мови, на обкладинці якого навіть намальовані прапори України та Євросоюзу. Ніцой зазначила, що це заслуга батьків, які не мовчали, і вчителів, які не слідують за недосконалими програмами і не дозволяють собі використовувати для навчання проросійську літературу. Однак, незважаючи на все, Ніцой все ж знайшла ваду у новому підручнику.
"Відкриваємо новенький підручник із московської мови. "Україна - багатонаціональна країна". Ви це серйозно? МОН, ви в якій країні живете? Як ви можете таку пургу писати в підручниках? Україна - моноетнічна держава. І завжди нею була", - обурилася Ніцой.

Для підтвердження своїх слів вона навела підсумки свіжих опитувань Центру Разумкова, згідно з якими українцями себе вважають 92% громадян. Крім того, Ніцой підкреслила, що, за даними ООН, моноетнічною державою вважається країна, у якій проживає 73% представників одного етносу.
"Звичайно, не пані міністерка читає ці підручники. Їх читають "експерди". З цими "експердами" був неодноразовий скандал. Може, міністерка їх звільнила? Ні. Далі експердують. Тому відповідальність на ній. Міністерство і далі впарює пургу українцям з дитинства, що ми - багатонаціональна країна, тому: українець, знай свайо мєсто серед інших етносів. У стійло. Так нам совєти ще впарювали. Міністерство, ви не дурні, ні, ви - вороги", - підсумувала Лариса Ніцой.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити