Сьогодні, 6 червня, помер відомий український поет, перекладач, прозаїк, журналіст, літературний критик, есеїст, філософ, мелодист-аматор, який народився на Волині, Ігор Ольшевський.
Про це у фейсбуці повідомила голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України Ольга Ляснюк.
"Невтішні, невимовно сумні новини: на жаль, подався у Засвіти наш Ольшевський Ігор... світла пам'ять, дорогий Друже", – написала вона.
Свій сум із цього приводу висловив також на сторінці Ігоря Ольшевського в мережі Фейсбук відомий волинський журналіст та поет зі світовим іменем Ігор Павлюк.
"І Царство Небесне журналістам, які у цей день пішли Додому.
Як Ольшевський Ігор сьогодні...
Хвилина мовчання і молитва", - написав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 червня. Цей день в історії: День журналіста України
Як нагадує ІА "Конкурент", Ігор Едилович (Кирилович) Ольшевський – український поет, перекладач, прозаїк, літературний критик, есеїст, філософ, мелодист-аматор. Лауреат літературно-мистецьких премій.
Народився 26 серпня 1958 року у Володимирі-Волинському на Волині в родині творчих працівників театру.
Після закінчення Луцької середньої школи № 4 здобув вищу освіту на філологічному факультеті Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки. З 1982 року – на педагогічній, культурно-освітній та журналістській роботі.
Працював у відділі зв’язків із громадськістю Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Волинській обласній філармонії (керівник літературно-драматургічної частини).
Перекладав із російської, білоруської та польської мов. Друкувався також під псевдо Ігор Берестюк, Максим Кириленко, Аркадій-Арефа Сікорський, Драгомир Піляку, Джафар Алішеров, Гоша О. Твори публікувалися на сторінках часописів України, Білорусі, Польщі, Словаччини та Греції.
Член Національної Спілки письменників України з 2005 року.
2010 р. – Волинська обласна літературно-мистецька премія ім. Агатангела Кримського (за есей “Григорій Сковорода: Місія Посланця”, ліричне трикнижжя “Зодіакальне світло” та книгу прози “Хованки в житі”).
2018 р. – Літературно-мистецька премія ім. Пантелеймона Куліша (за есеї “Павло Тичина: нові штрихи до містичного портрета”, “Агатангел Кримський: Поклик Сходу” й “Тарас Шевченко: від імені до Місії”).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український боєць на Донеччині підірвався на невідомому пристрої