Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко перебував з робочим візитом у Локачинському районі. Поїздка відбулася 6 грудня 2018 року.
Про це інформує прес-служба Волинської ОДА.
Він оглянув об'єкти соціальної інфраструктури сіл, які невдовзі об'єднаються у громади — Війницьку та Привітненську.
Першою Олександр Савченко оглянув загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів села Павловичі в рамках реалізації державної програми “Нова українська школа”. Вчителі та дітки радіють новому обладнанню та меблям. Директорка навчального закладу та кандидатка на голову Війницької ОТГ Оксана Нерода розповідає, що в школі вдалося чимало чого зробити за державні кошти, багато допомагали й меценати.
Також голова облдержадміністрації Олександр Савченко оглянув адміністративне приміщення сільської ради та Війницький дитячий садок. В останніх є проблема — в закладі є дві кімнати, які можна було б облаштувати у гральні кімнати, проте нема опалення.
Проект на облаштування готовий й тепло та ремонт обійдеться у 800 тисяч гривень. Голова облдержадміністрації наголосив, що після об'єднання цю проблему вдасться вирішити, адже для ОТГ це буде незначна сума коштів.
В рамках робочої поїздки оглянули загальноосвітню школу І-ІІ ступенів села Губин та будинок культури. У школі облаштований музей історії, учні успішні і в олімпіадах, і в спортивних змаганнях. Чимало допомагають навчальному закладу місцеві підприємці. Окрім того, оглянули загальноосвітню школу села Березовичі І-ІІІ ступенів, дитячий навчальний заклад та Березовичівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Насамкінець Олександр Савченко відвідав село Привітне — центр майбутньої об'єднаної територіальної громади. Там керівник найвищої виконавчої влади оглянув загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та представив нового директора — Любов Кондратюк на загальношкільних батьківських зборах.
Також присутні оглянули дошкільний навчальний заклад та Привітненську амбулаторії загальної практики сімейної медицини, реконструкція якої здійснюється за кошти Світового банку.
Загалом, голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко підсумував, що в майбутніх громадах роботи ще багато, проте ситуація покращиться після об'єднання.
– Мене цікавить фінансово-матеріальний стан сіл, які увійдуть в ОТГ. Мені цікаво, як розуміють люди подальше існування громад, як вони будуть заробляти кошти. На сьогодні, якщо брати освіту – є школи, які бажають бути кращими. Є школи, які малоукомплектовані. Але є і позитив – громади, в яких пройдуть вибори 23 грудня, вже враховані в державному бюджеті, обласний їх теж буде підтримувати. Дитячі садочки в задовільному стані, проте їх не вистачає. Будемо добудовувати. Погано те, що десь відсутні аптеки, скорочуються працівники у ФАПах. Проте, будуються нові амбулаторії. Люди повинні думати, кого вибирати. Аби потреби населення в подальшому були реалізовані, - резюмував Олександр Ілліч.
Від редакції:
Візит представника влади – це звичайно завжди на користь, але для кого? Якщо Олександр Ілліч приїхав не попіаритись на нових відкриттях закладів, цехів тощо, а просто перерахувати проблеми громад, і потім сказати: «Майбутніх громадах роботи ще багато, проте ситуація покращиться після об'єднання», виходить, що вирішення проблем голова ОДА вбачає у методі «очікування»?
Звісно, громади матимуть власний бюджет і будуть ним розпоряджатися, але садочки, ФАПи - це не єдині проблеми, з якими їм доведеться стикнутися. Савченку цікаво, «як люди будуть заробляти кошти»? Дивна думка, як для представника влади, який в першу чергу сам повинен цим перейматися.
Слід зазначити, що багато корисних справ, фінансової допомоги громади отримували від місцевих підприємців, меценатів, Світового банку, а ось сам Олександр Савченко не знайшов чим похизуватися. Пробувши майже рік на посаді, він запам’ятовуєть лише як людина, котра перерізає стрічки, або піариться на чужих здобутках, багато обіцяючи, а не виконуючи.
І звичайно ж, міні передвиборча компанія Порошенка в обличчі Савченка дала про себе знати, коли очільник області говорить: «Люди повинні думати, кого вибирати». Цілком логічно сказано, але і обирати люди будуть тих, хто дотримує своїх слів і не віритимуть пустим обіцянкам.