Дізнатися як стильно та відповідно до моди ХІХ століття можна, поглянувши на фото володимирчани Емілія та Цируль Адамкевичі.
Про це пише ДІКЗ «Стародавній Володимир».
Фото зроблене у салоні Gosko i Berger. Даний салон у місті існував з 1897 року. Пізніше, два підприємці відкрили самостійні студії. Бергер Арій у 1899 році вже мав свій салон, а Госке Абраам у 1902 році відкрив фотосалон "Гласке". Тож фото зроблене віж 1897 та 1899 роками.
На світлині подружжя Адамкевичів. На перший погляд одягнені доволі суворо, але це мода ХІХ ст. і вона такою була, у всіх значеннях цього слова, особливо для жінок. Але мода була й досить різноманітною. Пишне рококо змінюється простим ампіром у Франції. У першій третині століття починається вікторіанська епоха у Англії.
У моді прості сукні, невеликі елегантні капелюшки, скромні зачіски з прямим проділом. Ще один напрям, який охопив європейську моду - романтизм, якому притаманні довгі сукні й шлейфи, плащі, тонкі діадеми у волоссі.
До речі, для суконь в ті часи вибирали м'які, гладкі і тонкі тканини, зокрема, батист, серпанок, муслін, перкаль. Спідниця була не надто довгою і залишала відкритою ступню.
Отже, наша героїня Емілія є представницею моди кінця ХІХ ст. Її сукня на вигляд важка. Вона такою і є. Жіночі сукні в 1890-х роках залишалися важкими і задрапірованими, але силует змінювався в бік пісочного годинника. Жінки підкреслювали у такій сукні талію, а стегна, груди і рукава робили дуже об'ємними.
Чоловічий одяг дев'ятнадцятого століття теж зазнавав змін. Наприклад, на початку століття вважалися модними сюртуки, мереживні жабо, туфлі з великими пряжками і ботфорти. Під кінець ХІХ ст. чоловічий одяг набув більш звичного нам вигляду, тому одяг Цируля не є таким пишним, адже він одягнений у костюм, по верх якого простий сюртук.
Сюртюк - це чоловічий верхній двобортний одяг з довгими полами, відкладним коміром і широкими лацканами. Являє собою коротке, зазвичай приталене, двобортне пальто.