Про це 20 грудня 2017 року повідомили у прес-службі Волинського ОУЛМГ.
[embed]http://podrobnosti.ua/media/videos/2017/12/19/novosti-za-2017-12-19-1200_162ae4c9943b083d31998a0a600444c9.mp4[/embed]
Сезон ялинкових ярмарків – у розпалі. Кілька десятків тисяч ялинок уже відрядили на схід і південь України. Як вирощують зелених красунь на продаж – у сюжеті кореспондентів телеканалу Інтер.
Третій рік поспiль Олексій купує до новорічних свят ялинку в горщику. Каже, вона не сиплеться, до того ж потім її не доведеться викидати, а можна висадити на подвір’я. Цього разу чоловік придбав одразу дві – додому і в школу для дитини.
Ми потім висадимо цю ялинку біля школи. Це буде така акція зі школярами першого класу. Вони своїми руками посадять якусь ялиночку і будуть бачити що вона росте. Тим більше, що вони будуть це робити кожного року і вже на 11 клас їх вже буде десять дерев, – розповідає покупець Олексій Панасюк.
У місцевому насіннєвому центрі ялинки в контейнерах спеціально вирощують до зимових свят. Загалом пропонують вісім видів новорічних дерев. Кажуть, що волиняни віддають перевагу ялинкам, у південні області везуть переважно сосни. Адже вони стійкіші до температурних коливань. На підприємстві навіть кримську сосну адаптували до місцевого клімату.
Від сосни звичайної вона відрізняється довжиною хвої, в неї більше мутовок і коли формується шишка на сосні, в неї набагато більше шишок, – каже головний спеціаліст відділу лісового господарства Волинського управління лісового та мисливського господарства Володимир Неводнічик.
Коштують ялинки в горщиках від 300 гривень. Зрізані деревця – дешевші. Ось такі – трохи більше двох метрів виростають приблизно за 10 років.
Цьому дереву – один, два , три…12 років. Хвойні дерева, такі як ялина звичайна і ялиця біла у віці до 10 років дають незначний приріст. Якщо подивитися на приріст річний, то тут 10-15 см, – каже Володимир Неводнічик.
А це – дворічні саджанці ялини. На підприємстві їх спеціально вирощують для майбутніх плантацій новорічних дерев.
Зараз в області на плантаціях росте більш ніж півтора мільйона ялин. На цій ділянці – п’ятирічні деревця. Їх уже починають зрізати на продаж. Вибирають найпринадніші.
А вже навесні на місце зрізаних висадять нові саджанці.
Зусиль потребує. Треба сказати, перший рік треба робити догляд. Проходимо сапкою, потім косою. Порядка 4-5 доглядів треба зробити, щоби не заростало!, – розповідає лісничий Сокиричівського ДП «Ківерцівське ЛГ» лісництва Леонід Чубай.
Уже зараз волинські лісники реалізували майже 50 тисяч зелених красунь. А що ближче до свят – попит зростатиме. Ціна стартує від 40 гривень за деревце. Вартість залежить від розміру та виду.