image
24 Березня 2019 | 07:31

Волинські комунальники катаються на автомобілях країни-агресора

Нові автомобілі, виготовлені на теренах країни-агресора, через київські та львівські фірми закуповують комунальні та державні підприємства з Ковеля та інших міст Волині.

Попри те, що неоголошена війна на сході країни триває вже шостий рік, а президент неодноразово називав Росію країною-агресором, продукція Ульяновського автозаводу, АвтоВАЗу, Горьковського автозаводу з території країни-агресора безперешкодно потрапляє не лише в українські автосалони, а й на підприємства, які фінансуються за бюджетні кошти, - пишуть Волинські новини.

На те, що протягом останніх місяців в Україну завезли тисячі автомобілів російського виробництва, звернули увагу активісти, які борються за доступне розмитнення «євроблях». Так, про наявність значної кількості нових автомобілів російського виробництва можна знайти свідчення, наприклад, на сайт auto.ria.com.

«Отже, шановний український народе! Всі вже чули як наживася на армії давній партнер і товариш нашого поки що діючого президента, пан Свинарчук і ко. Але, якщо вважаєте, що це тільки єдиний момент, коли друзі Порошенка і він особисто державу використовують для розвитку свого і російського бізнесу (а може він спільний, хз) – ви помиляєтесь.

В цивільному житті також «траблів» вистачає. Всі пам’ятають, що в БПП-ешному законі про євроавтомобілі була викреслена норма щодо обмежень для ввезення авто з РФ? Як наслідок – зараз цей процес для рашенблях навіть полегшено. Євростандарт-5 вже не потрібно. А тепер дивіться. Навіть поверхневий моніторинг, наприклад, сайту авторіа свідчить, що в Україну завезено за кілька останніх місяців близько тисячі автомобілів рашенвиробництва 2018-2019 рр випуску (що там про «пращяй нємітая расєя»? Бізнесу друзів це не стосується правда?)

Різних авто, по різних цінах. Від майже 9 тисяч до 36 тисяч доларів. При мінімальних підрахунках на суму до мільярда гривень. А тепер вішенка на торт. Для кого їх завезли? Для українців? Навряд чи знайдеться такий ідіот, який за 9 штук баксів придбає срану каліну чи що там вони випускають... при можливості за половину цієї ціни купити Ауді чи Мерс, правда?

А тепер увага – хто з притомних українців захоче придбати всюдихід, типу «нива», чи «патріот», або ж бус «газель» за від 15 до 36 штук баксів? Нє, якщо такі чудотворці існують – покажіть їх мені. Навіть з урахуванням «в кредит», «по лізингу» і тд. А тим більше – хто купить в межах цих цін уазіка-таблєтку 2018-го року випуску???", – пишуть у спільноті "ПРАВО Тридцять Третьої Статті".

«Але!!! Є одна «фішка», яка називається бюджетні кошти. На тендерах же ж потрібна нова техніка, а не бу... Дивишся проззорро дивишся держзакупівлі – то тут то там «випливає» то газелька, то нива, то таблетка. Ну і тепер ще один пазл складемо... донедавна АвтоВаз, «Богдан», АІС і ще деякі корпорації були стратегічними партнерами, якщо не більше.

Тепер зрозуміло, чому в нас закони пишуться, щоб за розмитнення добротного німецького чи японського авто, платилося півтори-дві вартості самої машини? Так, що... Коли побачите на трасі фуру з новенькими ладами-уазіками-газельками, можете «пишатись» палкою рузззько-поросенівською дружбою, за наш рахунок.

Можна було б нагадати декому його ж слова і про «розірвання відносин з РФ», і про «неприпустимість торгівлі з окупантом» і про «впевнений розворот на Захід подалі від Росії»... А смисл? Гроші не пахнуть... в тому числі сльозами і кров’ю (((( «, – зауважують активісти.

Виявилося, що нові автомобілі з російських автозаводів купують волинські комунальні підприємства. Це легко перевірити за інформацією електронної системи «Prozorro». Серед покупців нової продукції російського автопрому – підприємства, що покликані забезпечувати життєдіяльність волинських міст.

Так, КП «Підприємство теплових мереж «Ковельтепло»» у листопаді минулого року закуповувало в ТОВ «Нові авто», зареєстрованого у Києві, автомобіль марки УАЗ – 390945-520-БЕЛ903-18 2018 року випуску за 444,234 тисячі гривень. У жовтні минулого року комунальне підприємство придбало самоскид ГАЗ KrASZ – C4DC0S 2017 року випуску за 959,9 тисячі гривень. У цього ж товариства комунальне підприємство придбало УАЗ −390945-460-БЕЛ903-17 2017 року випуску у листопаді 2017 року за 399,931 тисячі гривень. Тоді ж «Ковельтепло» придбало автомобіль марки LADA 4*4 3 дв. 21214-011-50 2017 року випуску за 319,9 тисячі гривень.

Цікаво, що згадане київське товариство, яке займається торгівлею автомобілями, підписало 28 контрактів на суму 14,427 мільйона гривень, серед них – чотири контракти з КП «Підприємство теплових мереж «Ковельтепло»» та один з «Ковельводоканалом». Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» у 2017 році придбало вантажний повнопривідний автомобіль УАЗ-390945-460–ХАК936-17 2017 року випуску за 399,072 тисячі гривень у ТОВ «Нові авто».

Постачає російську автотехніку товариство також для державних та комунальних підприємств інших областей. Наприклад, чотири контракти на суму 1,73 мільйона гривень підписали з ДП «Берегометське лісомисливське господарство» Чернівецької області. Йшлося, знову ж таки, про постачання автомобілів марки УАЗ. Два автомобілі марки ГАЗ А32R33-60 за 1,079 мільйона придбало в ТОВ «Нові авто» Красноградське комунальне підприємство «Водоканал» Харківської області, автомобіль УАЗ-390945-460 товариство продало Лисичанському комунальному спеціалізованому підприємству по видобутку, обробці, реалізації води «Лисичанськводоканал» за 419,636 тисячі.

Не гребують купівлею зразків російського автопрому і волинські лісівники: у 2017 році ДП СЛАП «Ратнеагроліс» придбало за 620,7 тисячі гривень повнопривідний позашляховик LADA 21214 («Ниву») 2017 року випуску у львівського ПрАТ «Галичина-Авто».

ПрАТ «Галичина-Авто» також відзначається тим, що продає російські автомобілі комунальним та державним структурам у різних областях України. До прикладу, автомобіль LADA NIVA продали за 319,9 тисячі гривень у 2017 році ДП «Сколівське лісове господарство» Львівської області.

Окрім того, КП «Полігон» з Володимира-Волинського у листопаді 2016 року придбало автомобіль російського виробництва УАЗ-Патріот (б/в) за 198,5 тисячі гривень у приватного підприємця Віктора Смолярука, зареєстрованого у селі Низкиничі.

Зауважимо, що ми не брали до уваги численні регулярні закупівлі автозапчастин, шин тощо для автомобілів російського виробництва, що експлуатуються державними та комунальними підприємствами Волині.

Таким чином, в той час, коли голова Волинської ОДА Олександр Савченко виправдовує купівлю російських запчастин для українського озброєння, комунальні підприємства в кількох містах Волині продовжують закуповувати автомобілі виробництва країни-агресора.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити