image
10 Листопада 2017 | 14:11

Волинські митники спіймали молдовського підприємця на сурогаті

Волинські митники попередили спробу молдовського підприємця збути білорусам алкогольний сурогат.

Про це 10 листопада 2017 року повідомили у Волинській митниці ДФС.

Директор правління молдовського підприємства транзитом через Україну експортував у Білорусь коньячний спирт 5-ти річної витримки з умістом алкоголю 69% загальною вагою 22,3 тон, загальною вартістю 90 943 Євро (за курсом Нацбанку України більше 2,7 млн грн). Зазначений товар був направлений на митний пост «Доманове» Волинської митниці ДФС для завершення митного режиму «транзит».

Під час митного огляду вантажу було відібрано зразки товару для проведення лабораторного дослідження щодо визначення хімічного складу та природи спирту за ботанічним походженням. Відповідно до висновку експертів української лабораторії якості та безпеки продукції агропромислового комплексу Національного університету біоресурсів і природокористування України, результати досліджень засвідчили, що протестований зразок «спирту коньячного 5-ти річної витримки» не відповідає виноградному походженню за ботанічною природою та задекларованому географічному походженню з Молдови. Більше того, методами ядерно-магнітного резонансу та стабільних ізотопів встановлено, що «рідина коричневого кольору з тонами витримки та квітковими тонами» не є коньячним спиртом. «Полікомпонентна спиртовмісна рідина», за висновками експертів, є мішанкою інгредієнтів, які підлягають гігієнічній регламентації: етилового, метилового та вищих спиртів, альдегідів, кількох кислот, середніх ефірів та токсичних елементів (мідь, цинк, залізо).

Таким чином, експертами встановлено факт подання громадянином Молдови неправдивих відомостей щодо найменування та країни походження товару, необхідних для визначення його коду та розміру митних платежів.

Товар «полікомпонентна спиртовмісна рідина» тимчасово вилучено. Посадовими особами Волинської митниці  складено протокол, який скеровано до суду. За дії, спрямовані на переміщення товарів за неправдивими відомостями, порушника притягнуть до відповідальності відповідно до ст. 483/1 Митного Кодексу України.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити