image
3 Липня 2020 | 08:16

Волинські рибоохоронці встановили на річці Стир рибозахисний пристрій (ФОТО)

2 липня 2020 року на водозаборі ТОВ «Тепло-Енерго-Центр», який розташований на березі річки Стир в межах міста Луцьк на вулиці Героїв УПА, здійснили  установку рибозахисного пристрою.

Про це інформують у Волинському рибпатрулі.

На водозаборі встановили рибозахисний оголовок зонтичного типу, що призначений для попередження потрапляння у водозабір водних біоресурсів, травмування та загибелі молоді та дорослих особин риб. Контроль за встановленням даного устаткування здійснювали працівники Волинського рибоохоронного патруля.

Справна робота гідротехнічного устаткування – це не лише вчасне надання послуг, пов’язаних із подачею води, але й врахування вимог охорони тваринного світу та рибного господарства. Згідно з діючим природоохоронним законодавством усі водозабірні споруди з відкритих джерел, які мають рибогосподарське значення, обов'язково повинні бути обладнані ефективними рибозахисними системами. Державний нагляд за роботою водозабірних споруд на водоймах області та наявністю спеціальних рибозахисних пристроїв здійснюється працівниками відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Держрибагентства у Волинській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маршрутки на Світязь – під забороною: у Шацькому районі посилюють карантин

Рибозахисні споруди проектують на підставі іхтіологічних досліджень, в яких повинні бути визначені види та розмір риб, що мають бути захищені, розподілення їх на глибині, місця нересту та зимівлі риб, швидкість течії, при якій буде забезпечене відведення водних біоресурсів від таких пристроїв. Споруди та пристрої для рибзахисту відносять до гідротехнічних споруд спеціального призначення – інженерні споруди, що допомагають здійснювати певні водогосподарські заходи як щодо використання водних ресурсів, так і для захисту від шкідливої дії води.

Управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області нагадує, що відповідно до ст. 86-1 КУпАП, експлуатація на водних об’єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням, якщо його наявність передбачена відповідними нормативами, або з неефективно працюючим рибозахисним обладнанням тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через згубні для суспільства законопроєкти «Слуг народу» Рада Церков хоче глянути Разумкову у вічі

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити