image
 |  2 10 Лютого 2020 | 10:20

Волинський соцзахист підозрюють у розкраданні 300 мільйонів на харчуванні дітей-«чорнобильців»

СБУ та прокуратура розслідують pозкpадання 300 мільйонів з держбюджету службовцями Мінсоцполітики та департаменту соцзахисту населення Волинської та Рівненської областей.

Про це повідомляють «НАШІ ГРОШІ».

СБУ та прокуратура розслідують заволодіння коштів держбюджету службовцями Міністерства соціальної політики та департаментів соціального захисту населення Волинської та Рівненської областей у змові з службовцями шести приватних фірм, які надають кейтерингові послуги – послуги з готового харчування дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це йдеться в ухвалі Подільського райсуду міста Києва від 31 січня.

Слідчі вважають, що у 2018-2020 рр. під час закупівель за програмою КПКВК-2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», привласнювалися гроші шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, а також фактичним власником групи з шести фірм, чиє прізвище приховане у Судовому реєстрі. У Мінсоцполітики були задіяні чиновники Департаменту у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Київська місцева прокуратура звернулася до суду з клопотанням надати дозвіл на тимчасовий доступ до банківських рахунків ТОВ «Атомсервіс», ТОВ «Ресурс-Сервіс КМ», ТОВ «Військторг», ТОВ «Військсервіс-Волонтер», ТОВ «Продторг-НГ», ТОВ «Ректан» у ПАТ АБ «Південний». Суд клопотання задовольнив.

За даними головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, згадані фірми реалізують схеми із виведення частини бюджетних коштів, призначених для виконання програми КПКВК-2501200, до тіньового сектору економіки шляхом проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на конвертування коштів у готівку.

Шість фірм перебувають в чисельних договірних відносинах з фізичними особами-підприємцями (більше 70 % від загального обороту коштів), які використовуються лише для «відмивання» коштів, оскільки в більшості випадків не мають спеціальних дозволів Держпродспоживслужби щодо безпечності та якості харчових продуктів та здійснюють їх виробництво, зберігання, постачання та перевезення до закладів середньої освіти без відповідних дозвільних документів.

Згідно з «Прозорро», у 2018-2019 рр. ТОВ «Атомсервіс» отримало 11 замовлень від управлінь соціального захисту РДА у різних областях України на 291,33 млн грн. Інші згадані фірми конкурували з переможцем.

ТОВ «Атомсервіс» належить директорці Ірині Лесечко з Києва. У 2007 р. вона працювала у ТОВ «Фінанс менеджмент», яке очолював Андрій Усенко. Цей бізнесмен відомий як керівник низки фірм, що отримували харчові та паливні підряди у Міноборони та Нацгвардії, у тому числі і згаданих «Військторг» та «Військсервіс-Волонтер».

Київський «Ресурс-Сервіс КМ» зареєстрований в лютому 2018 р. на директорку Лілію Сапожнік, яка має прописку в окупованому Донецьку. У 2018 році фірма фігурувала у кримінальному провадженні прокуратури як контрагент згаданого «Військторгу».

Наразі «Військторг», який останніми роками був найбільшим постачальником харчів для армії, записаний на «Компанію Продумарк Ліімітед» з Белізу. У 2018 р. ця фірма припинила вигравати тендери, а її місце зайняла пов’язаний «Військсервіс-Волонтер», яка наприкінці 2018 р. отримала 70% підрядів Міноборони на 2 млрд грн. «Військсервіс-Волонтер» і «Військторг» фігурують в одному кримінальному провадженні, яке прокуратура з 2016 р. веде за підозрою у несплаті податків. «Військторг» належало Андрієві Усенку на початку 2018 р., а директором він був до 2019 р.

Столичний «Військсервіс-Волонтер» належить директору Сергію Вітру, а підписантом є Володимир Анатолійович Скороходов (особа з такими ПІБ донедавна була головним спеціалістом з оборонно-мобілізаційної роботи Чугуївської міськради Харківської області). Компанія входить в одну групу з ТОВ «Геус-Групп», «Ректан», «Військторг», ТОВ «Продвсесвіт», ТОВ «Транс Логістик Центр» і ТОВ «Час мрій», яких у квітні 2019 року АМКУ оштрафував разом з іншими фірмами на 869,27 млн грн за змову на харчових тендерах армії на загальну суму 2,20 млрд грн. Раніше «Наші гроші» назвали групу «Генерал–Єнакіївські» через зв’язки з вищим генералітетом Міноборони часів Михайла Єжеля і зв’язки з угрупуванням нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Столичною фірмою «Продторг-НГ» володіє та керує Володимир Абрамов, колишній співзасновник одного з «генерал-єнакієвських» годувальників армії ТОВ «Геус-Груп».

Київське ТОВ «Ректан» з цієї ж групи записане на Сергія Пашкевича.

За інформацією джерела «Наших грошей», одним із бенефіціарів групи є одеський бізнесмен Олег Атаянц. У 2010 році він був співвласником ТОВ «Мезон-К» разом з Андрієм Усенком. «Мезон-К» була флагманом групи «генерал-єнакіївських» у 2008-2009 рр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Контррозвідка СБУ блокувала розкрадання військового обладнання зі стратегічних львівських підприємств (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити