З приходом теплих весняних днів у лісах з’являються тендітні, ніжні та такі неповторні своєю красою квіти — первоцвіти. А ще вони мають назву – ефемероїди. Ефемероїд – слово грецького походження й означає «швидкоплинний», «скороминучий».
Про це пишуть на сторінці Державної екологічної інспекції у Волинській області.
Ефемероїди швидко зацвітають, готуються до весни ще з осені, накопичуючи у своїх цибулинах запаси поживних речовин. Їм не страшні ні сніг, ні морози, але людина для них – найстрашніший ворог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинянин придбав BMW, яке перебуває у розшуку (ФОТО)
На сьогодні вже більша частина первоцвітів належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені до Червоної книги.
Державна екологічна інспекція у Волинській області повідомляє, що торгівля (як і купівля) ранньоквітучими об’єктами рослинного світу, в тому числі рослинами, занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення (підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна) несе в собі порушення Законів України «Про Червону книгу України» та «Про рослинний світ». Ці рослини підлягають суворій охороні.
Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса. Але не поспішайте рвати це чудо – первоцвіт! Збирання первоцвітів не дає рослинам можливості утворити насіння, пошкоджуються сусідні квіти, ламаються стебла і бруньки. Ми знищуємо ці квіти, якщо збираємо і продаємо, та допомагаємо знищувати, якщо купуємо. Кожен покупець букетику стимулює браконьєрів знищувати квіти і в наступному році.
«Важливо пам’ятати, що збереження первоцвітів залежить від свідомого ставлення до проблеми кожного з нас. Збережемо прекрасні квіти для нащадків!», – йдеться у повідомленні.