Коронавірус не відступає. Попри воєнні дії в Україні, у медзакладах продовжують лікувати хворих на ковід. Втім, про щеплення на фоні непростих подій люди дещо призабули. На Волині, зокрема, рівень імунізації знизився у понад 5 разів. Як працюють нині пункти щеплень, чи вистачає вакцини та чи не доводиться її списувати через низький попит?
Запасів вистачає, та от вакцинуватися нині люди не поспішають. За словами лікарів, в області рівень імунізації населення від ковіду знизився більш, ніж у 5 разів. Раніше в день щеплювали до 5 тисяч мешканців. Нині такої кількості не назбирається й за тиждень.
«Темпи вакцинації значно знизилися. За минулий тиждень щепилися понад 2 тисячі волинян. Щоденно щеплюється близько 500 волинян», – розповіла заступниця директора обласного Центру контролю та профілактики хвороб Ірина Єнжиєвська.
На Волині працює 86 пунктів щеплень та 8 центрів вакцинації. Ми побували в з одному з них у першій Луцькій поліклініці. Працює пункт щодня з 9-ї ранку до 19-ї. Людей, кажуть, дійсно небагато. У середньому в першій половині дня щеплюють до десятка людей, після обіду приходить більше.
В наявності достатньо вакцин. Є і «Пфайзер», і «Модерна» і «Коронавак». Найбільшим попитом досі користується перша. Окрім того, більшість пацієнтів нині приходять саме по бустерну дозу.
Безкоштовно щепитися у Луцьку можуть і біженці. Для цього варто звернутися у будь-який пункт щеплень і мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.
Медики рекомендують не забувати й про інші щеплення. Особливо це стосується військових та тероборонівців. Адже в умовах воєнного стану є великий ризик заразитися правцем. Летальність хвороби – 70%.
Детальніше - у сюжеті 12 каналу.